Szukaj
Ankieta

  Na jakim stanowisku pracujesz?

  • Dyrektorskim
  • Kierowniczym
  • Doradczym
  • Księgowym
  • Wykonawczym

  Zobacz wyniki

Kategorie
  Dzisiaj nie jest łatwo utrzymywać się na wysokim poziomie i jeszcze do tego oszczędzać. Nawet, gdy ma się gospodarstwo domowe, gdzie zarówno kobieta, jak i mężczyzna pracuje, nie można sobie pozwolić na wszystko, co by się chciało. Przeważnie, nowożeńcy, którzy nie dostali mieszkania w spadku, muszą je wynajmować lub wziąć na kredyt. Zarówno spłacanie rat pożyczki, jak i comiesięczne płacenie odstępnego właścicielom lokum, jest uciążliwe. Kiedy jeszcze w rodzinie pojawi się potomek, wtedy wydatki jeszcze bardziej zaczynają rosnąć. Wiadomo, że maleństwu należy zapewnić, to co najważniejsze, a także zawsze mieć rezerwę, w razie, gdyby trzeba było kupić jakieś lekarstwa lub skorzystać z konsultacji specjalisty. Takich sytuacji oczywiście nie planujemy i nie jesteśmy w stanie przewidzieć, ale zawsze trzeba mieć na coś takiego, jakieś dodatkowe środki. Będąc świadomym różnych wydatków, warto odkładać regularnie pewną sumę pieniędzy, by móc ją wykorzystać w razie potrzeby. Idealnym rozwiązaniem tutaj jest rachunek oszczędnościowy. Zarówno jedno, jak i drugie z małżonków, może przelewać na takie konto pieniądze, jakie uda się odłożyć, by w spokoju sobie procentowały. Mając stały wgląd do konta internetowego, można zaobserwować, jak zmienia się sytuacja na koncie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, można spać spokojnie, gdyż wie się, że w razie, gdyby ktoś stracił pracę, zawsze pozostają dodatkowo środki na utrzymanie. Jest to pewna i bezpieczna lokata na przyszłość, a gdy nie ma potrzeby jej wyciągania, rośnie ona z roku na rok. Dobrze jest nad tym pomyśleć, gdyż nawet, jeśli my nigdy nie będziemy w potrzebie, by wybrać uzbieraną sumę, może się ona przydać naszym potomkom. Bycie oszczędnym się opłaca, trzeba tylko wiedzieć, gdzie lokować fundusze. obsluga prawna spolek zielona góra: http://e-adwokat.com.pl/

Dzierżawa nieruchomości rolnej

Instytucję dzierżawy normują przepisy kodeksu cywilnego art. art.693- 709. Dzierżawa jest umową wzajemną, na mocy której wydzierżawiający zobowiązuje się oddać dzierżawcy rzecz do używania i pobierania pożytków przez czas oznaczony lub nie oznaczony, a dzierżawca zobowiązuje się płacić wydzierżawiającemu umówiony czynsz. Przedmiotem dzierżawy mogą być też grunty rolne bądź całe gospodarstwa rolne. Ponieważ w wyniku takiej umowy nie następuje przeniesienie własności a jedynie dzierżawca uzyskuje władztwo faktyczne nad rzeczą i staje się posiadaczem zależnym, nie mają tutaj zastosowania przepisy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 28 listopada 1964 roku w sprawie przeniesienia własności nieruchomości rolnej. Dzierżawca nie musi więc legitymować się posiadaniem kwalifikacji do prowadzenia gospodarstwa rolnego, a w przypadku osoby prawnej zezwolenie terenowego organu administracji państwowej nie jest potrzebne.

Uproszczenie procedury przygotowywania ocen ekonomiczno-finansowych

W celu uproszczenia procedury przygotowywania ocen ekonomiczno-finansowych Agencja wydała skrócony formularz takiej oceny. Skróconą ocenę efektywności wraz z planem finansowym, sporządzanym bez względu na wielkość inwestycji, należy przedkładać w przypadku spółek, w których udział wspólnika zagranicznego będzie wynosić 51 % i więcej. W przypadku spółek z przewagą kapitału polskiego uproszczoną analizę finansową stosuje się przy początkowych nakładach inwestycyjnych wynoszących do 1500 min zł, natomiast w przypadku większych inwestycji należy przedkładać pełny raport efektywności, tzw. feasibility study. Ocena efektywności projektu powinna obejmować zakres działalności spółki ujęty zarówno w umowie o założeniu spółki, jak i we wniosku. Ocena ekonomiczna może być wykonana przez zainteresowanych wspólników, jak też przez wyspecjalizowaną firmę doradczą (krajową lub zagraniczną).

Nabywanie mieszkań poprzez BHZ Locum

Biuro Handlu Zagranicznego „Locum” jest odrębną komórką organizacyjną Centralnego Związku Spółdzielni Budownictwa Mieszkaniowego, działającą na zasadach rozrachunku ekonomicznego, realizującą zadania z zakresu tzw. eksportu wewnętrznego. Prowadzi ono sprzedaż mieszkań spółdzielczych na warunkach własnościowych za dewizy dwóm kategoriom podmiotów: obywatelom polskim lub cudzoziemcom dysponującym kartą stałego pobytu na terenie RP. Dostarcza ono mieszkań spółdzielczych za waluty wymienialne lub opłaty złotówkowe, zbliżone do poziomu cen stosowanych w wolnym obrocie. Działalność BHZ „Locum” określają normy wewnątrzspółdzielcze, a w szczególności uchwały CZSBM. Stosunki ze spółdzielniami oparte są na umowach, które ustalają ilość i kategorie mieszkań spółdzielczych przeznaczonych do przydziału dla osób skierowanych przez BHZ „Locum”. W zamian za to BHZ „Locum” dzieli się ze spółdzielnią częścią swych wpływów dewizowych.

Uzyskanie użytkowania wieczystego

Uzyskanie użytkowania wieczystego wymaga następujących formalności: złożenia wniosku przez zainteresowaną spółkę do Ministra Spraw Wewnętrznych za pośrednictwem organu administracji . Zezwolenie Ministra Spraw Wewnętrznych jest ważne przez 1 rok (zezwolenie przedłużające okres ważności wprowadziła ustawa o działalności gospodarczej z udziałem podmiotów zagranicznych (Dz.U. Nr 41, z 1988 roku, poz.325). Następnie składa się do organu administracji wniosek, który powinien zawierać: 1/ określenie położenia i powierzchnię gruntu, 2/ oznaczenie granic gruntu na załączonej mapie sytuacyjnej nieruchomości, 3/ uzasadnienie przeznaczenia gruntu na określony cel z dołączeniem dokumentów stwierdzających zgodność realizacji inwestycji bądź zamierzonego sposobu korzystania z gruntu z ustaleniem planu za-gospodarowania przestrzennego.

W celu ułatwienia prawidłowego przygotowania wniosku, analizy ekonomiczno- finansowej i innych załączników tym wszystkim potencjalnym wspólnikom, którzy nie będą opracowywać ich sami, Agencja prowadzi wykaz wyspecjalizowanych przedsiębiorstw świadczących takie usługi. W wykazie firm consultingowych uwzględniliśmy te firmy, które były nam znane, jak również i te, które zgłosiły się do Agencji same. Fakt umieszczenia w tym wykazie nie oznacza rekomendacji Agencji tak, jak nieznalezienie się na nim nie oznacza, iż dane przedsiębiorstwo nie może wykonywać takich usług. Wykaz ten pełni rolę pomocniczą, stanowi odzwierciedlenie posiadanych przez nas informacji na dany okres czasu i jest stale uaktualniany.

Osoba fizyczna podczas nabywania nieruchomości

Osoba fizyczna musi legitymować się posiadaniem kwalifikacji rolniczych zgodnie z przepisami kodeksu cywilnego. Przeznaczenie ruchomości do sprzedaży następuje wyłącznie w formie wykazu. Sporządza go organ administracji państwowej stopnia podstawowego i przekazuje Bankowi Spółdzielczemu wraz z dokumentacją pomiarowo-klasyfikacyjną. Bank Spółdzielczy ogłasza w sposób zwyczajowo przyjęty w danej miejscowości wykazy nieruchomości, ich cenę oraz termin składania wniosków o nabycie, a następnie przyjmuje zgłoszenia kandydatów i wraz z zebranymi informacjami o możliwościach produkcyjnych wnioskodawcy oraz ze swoją opinią przekazuje organowi administracyjnemu w celu ustalenia właściwych kandydatów. Kandydatów na nabywców nieruchomości ustala w drodze decyzji terenowy organ administracji państwowej o właściwości szczególnej do spraw gospodarki gruntami stopnia podstawowego po zasięgnięciu opinii Kółka Rolniczego, a jeśli w danej miejscowości nie ma takiej organizacji, to właściwego Gminnego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych. Dzierżawcom nieruchomości Państwowego Funduszu Ziemi przysługuje prawo pierwokupu.

biznesowo post finanse zagrozenia zwiazane z kredytem mieszkaniowym zarabianie przez internet promocyjna funkcja jakosc co wziac pod uwage przy kredycie mieszkaniowym f 2 post finanse f 2 zarzadzaj domowym budzetem jak zyc oszczedniej wynajmowanie czy zycie na kredyt jak wybrac mieszkanie kredyt w czasach kryzysu f 3 post finanse f 3 plusy i minusy kredytu mieszkaniowego kup nieruchomosc pod wynajmem w co warto inwestowac pewny start finansowy dla naszej pociechy chcesz porownac swoj kredyt z innymi f 4 post finanse f 4 bik cie ogranicza uwazaj na chwilowki masz ochote na szybki elegancki samochod strzez sie zbyt korzystnych ofert reklamowych kredyt konsolidacyjny dla wygodnych i myslacych f 5 post finanse f 5 nie ufaj obcym portale spolecznosciowe pomagajace finansowo postaw na firme nowoczesna rodzina na swoim inwestycje w rynek nieruchomosci f 6 post finanse f 6 rozne formy inwestycji innowacyjne technologie w biznesie inwestycje w prace badawcze uslugi finansowe dla firm podmioty sektora prywatnego f 7 post finanse f 7 umowa kredytu bankowego praktyki wyplata prowadzenie firmy oszczedzanie w banku f 8 post finanse f 8 lokata coraz wieksza ilosc bankow cv ekonomia mieszkanie f 9 post finanse f 9 wielka kariera zawodowa interesy inwestycje dotacja lokaty f 10 post finanse f 10 pozyczki banki porazki bank nabycie przez spolke gruntow i nieruchomosci f 11 post finanse f 11 przeniesienie wlasnosci nieruchomosci rolnej ocena ekonomiczno finansowa przyszlej spolki nabywanie nieruchomosci z panstwowego funduszu ziemi wlasnosciowe prawo do lokalu uzytkowanie wieczyste nieruchomosci przez spolke f 12 post finanse f 12 dzierzawa nieruchomosci rolnej uproszczenie procedury przygotowywania ocen ekonomiczno finansowych nabywanie mieszkan poprzez bhz locum uzyskanie uzytkowania wieczystego osoba fizyczna podczas nabywania nieruchomosci f 13 post finanse f 13 otworzenie rynku rozwiazania stabilizacyjne firmy prywatyzowane sposobem platnym klopoty dotyczace restrukturyzacji przyspieszenie prywatyzacji f 14 post finanse f 14 system rynkowy badanie gospodarki polityka wolnorynkowa finanse rodzinne rozpisujemy budzet rodzinny f 15 post finanse f 15 korporacje konsultingu kredytowego podstawowe czynniki programu stabilizacji banki przychodza na ratunek zycie na kredyt kredyt 0 f 16 post finanse f 16 porownanie kredytow kredyt hipoteczny wiarygodnosc kredytobiorcy najlepszy i najtanszy kredyt hipoteczny pojecie kredytu hipotecznego f 17 post finanse f 17 systemy ratalne tani kredyt oprocentowanie kredytu co to jest kredyt zdolnosc kredytowa f 18 post finanse f 18 po co sa kredyty splata kredytu karty kredytowe szybkie kredyty kredyt hipoteczny czy szybki f 19 post finanse f 19 kredyty hipoteczne rodzina na swoim popularne kredyty hipoteczne kalkulator kredytow hipotecznych kredyty hipoteczne dla firm ranking kredytow hipotecznych f 20 post finanse f 20 kredyty hipoteczne walutowe oprocentowanie kredytu hipotecznego kredyt hipoteczny warunki kredyty hipoteczne a marza porownywanie kredytow hipotecznych