Szukaj
Ankieta

  Na jakim stanowisku pracujesz?

  • Dyrektorskim
  • Kierowniczym
  • Doradczym
  • Księgowym
  • Wykonawczym

  Zobacz wyniki

  Dzisiaj nie jest łatwo utrzymywać się na wysokim poziomie i jeszcze do tego oszczędzać. Nawet, gdy ma się gospodarstwo domowe, gdzie zarówno kobieta, jak i mężczyzna pracuje, nie można sobie pozwolić na wszystko, co by się chciało. Przeważnie, nowożeńcy, którzy nie dostali mieszkania w spadku, muszą je wynajmować lub wziąć na kredyt. Zarówno spłacanie rat pożyczki, jak i comiesięczne płacenie odstępnego właścicielom lokum, jest uciążliwe. Kiedy jeszcze w rodzinie pojawi się potomek, wtedy wydatki jeszcze bardziej zaczynają rosnąć. Wiadomo, że maleństwu należy zapewnić, to co najważniejsze, a także zawsze mieć rezerwę, w razie, gdyby trzeba było kupić jakieś lekarstwa lub skorzystać z konsultacji specjalisty. Takich sytuacji oczywiście nie planujemy i nie jesteśmy w stanie przewidzieć, ale zawsze trzeba mieć na coś takiego, jakieś dodatkowe środki. Będąc świadomym różnych wydatków, warto odkładać regularnie pewną sumę pieniędzy, by móc ją wykorzystać w razie potrzeby. Idealnym rozwiązaniem tutaj jest rachunek oszczędnościowy. Zarówno jedno, jak i drugie z małżonków, może przelewać na takie konto pieniądze, jakie uda się odłożyć, by w spokoju sobie procentowały. Mając stały wgląd do konta internetowego, można zaobserwować, jak zmienia się sytuacja na koncie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, można spać spokojnie, gdyż wie się, że w razie, gdyby ktoś stracił pracę, zawsze pozostają dodatkowo środki na utrzymanie. Jest to pewna i bezpieczna lokata na przyszłość, a gdy nie ma potrzeby jej wyciągania, rośnie ona z roku na rok. Dobrze jest nad tym pomyśleć, gdyż nawet, jeśli my nigdy nie będziemy w potrzebie, by wybrać uzbieraną sumę, może się ona przydać naszym potomkom. Bycie oszczędnym się opłaca, trzeba tylko wiedzieć, gdzie lokować fundusze. torba dla chihuahua HARMA color

Korporacje konsultingu kredytowego

Firmy konsultingu kredytowego jak Home Broker czy Xelion pomagają swoim klientom w zaciągnięciu pożyczki lub korzystnym ulokowaniu pieniędzy. To ich rola i wypełniają ją rewelacyjnie. Czyż jednakże satysfakcjonują w pełni potrzeby każdego?

Ważny jest człowiek

Nie zależnie od tego, do której instytucji doradztwa finansowego się wybierzemy, nasza satysfakcja w ogromnym stopniu zależy od tego jak będziemy obsłużeni. Kompetentna obsługa zachęca klientów do polecania korporacji rodzinie. Co ciekawe, konsultant dzięki swojemu kompetentnemu podejściu i wczuciu się w potrzeby petenta może nas nakłonić do swojej oferty, która po skrupulatnym porównaniu z konkurencją może stać się trochę mniej opłacalna. To świadczy jak wiele zależy od czynnika ludzkiego.

Zasada ograniczonego zaufania

Konsultant pewnie nam pomoże, ale lepiej poczujemy się mając swoją wiedzę finansową. Dzięki temu możemy częściej dokonać tego samego, lub nawet lepszego wyboru. Jeżeli komuś zaufasz, nie zawsze wyjdziesz na swoje. Nie insynuuję w żaden sposób, iż doradca Cię oszuka. On normalnie realizuje swoją pracę. Może mu się nie będzie chciało wybierać spośród kilkunastu propozycji banków. Idzie na skróty. Wszak to nie jego pieniądze, tylko Twoje. Oczywiste jest, że liczą się warunki kredytu a nie ładny uśmieszek pana doradcy.

Firmy doradztwa finansowego służą za źródło ważnych, wyjątkowych informacji, które mogą mieć rozstrzygające znaczenie dla naszego wyboru, a dotyczą przykładowo obniżenia marży, promocji oprocentowania, możliwości prolongaty spłat na 2 miesiące od udzielenia kredytu itp.

Ja sam spotkałem się nieraz z niezbyt dużą wiedzą oraz profesjonalizmem pracowników instytucji kredytowych, więc wiem co piszę. Oni nie lubią jak ktoś zadaje zbyt dużo pytań, a jeżeli już wie więcej od nich i zdoła wprawić ich w skrępowanie, wówczas szybko ulegają irytacji.

Trzeba lubić swoją pracę i mieć zamiłowanie do tego co się wykonuje. Nie każdy może być dentystą czy mechanikiem. Nie każdy musi być doradcą kredytowym. Jeden wykonuje minimum obowiązków, inny wczuwa się w potrzeby klienta i chce możliwie najlepiej pomóc. Nigdy nie wiadomo na kogo trafisz. Jeżeli ktoś został konsultantem skuszony wizją wysokich zarobków, a nie czuje swojej pracy, nie przewiduję mu sukcesów. O losie petentów nawet nie nadmienię.

Podstawowe czynniki programu stabilizacji

Najważniejszymi elementami programu stabilizacji są: liberalizacja cen, prywatyzacja firm należących do skarbu państwa, promowanie konkurencyjności i zapanowanie nad inflacją. Uruchomienie mechanizmu popytowopodażowego powoduje konieczność zniesienia urzędniczych ograniczeń w regulowaniu się cen, czyli ich liberalizacji, połączonej ze zniesieniem subwencji cenowych. Duży element społecznej dolegliwości liberalizacji cen, uwidaczniający się w ich systematycznym wzroście (występują tzw. inflacja korekcyjna), powodującym obniżenie realnych dochodów ludności, może powodować celowym podtrzymywanie subwencji na najbardziej istotne produkty i usługi, jak energia elektryczna, gaz, czynsze. Chodzi tutaj o utrzymanie poziomu życia warstw społecznych o najgorszych przychodach. Ma to jednak ujemny wpływ} na szybkość likwidacji dziury budżetowej. Do tego tematu wrócimy później. Ceny pozbawione urzędowych ograniczeń zaczynają się kształtować dzięki mechanizmowi popytu i podaży, sygnalizując tym sposobem występowanie w gospodarce nadwyżek, niedoborów dóbr i usług oraz różnic między cenami a kosztami.

Banki przychodzą na ratunek

Czasami zdarzają się nieprzewidziane złośliwości rzeczy martwych. Przez nie, ni z tego, ni z owego nagle coś się psuje lub na dobre dokonuje żywota. Bywa, a właściwie najczęściej dzieje się to, tuż po upłynięciu okresu gwarancyjnego. Wówczas zostajemy bez pralki, zmywarki czy nie daj Boże laptopa czyli narzędzi pracy lub sprzętu umożliwiającego normalną egzystencję. Wykombinowanie na zakup nowego, dwóch tysięcy nie będących wcale niebotyczną kwotą, może wbrew pozorom nie być takie proste. Tu znowu na ratunek przychodzą banki, które kooperują ze sprzedawcami. W Polsce nie ma już chyba sklepów, które nie proponowałyby sprzedaży ratalnej. W sytuacjach awaryjnych to bardzo dobre rozwiązanie. Po prostu można pójść do sklepu, wybrać sprzęt i zapomnieć o przykrej awarii. Jednak dobrze też zwrócić nieco wnikliwszą uwagę na umowę, by nie wpakować się w kłopoty. Zawsze trzeba pamiętać, że super okazje, szczególnie w hipermarketach są tylko dla ostrożnych, którzy wiedzą, że w chwytach handlowych nie ma rzeczy niemożliwych.

Życie na kredyt

Nie ma chyba na świecie ludzi, którzy nie marzyliby o prawdziwym domu. Niektórzy w tych marzeniach widzą willę z dwoma garażami, inni domek z ogródkiem i kominkiem, a jeszcze inni mają zupełnie prozaiczne pragnienie wejścia w posiadanie własnej kawalerki. Nie ważne właściwie jak kształtują się te wizje, faktem jest, że mało kogo w tym kraju stać na zakup domu lub mieszkania za własne, odłożone pieniądze. Za to oczywiście banki chętnie przychodzą z pomocą tym, którzy chcieliby zrealizować marzenie o swoim miejscu na ziemi. Ale tym razem jest inaczej niż z chwilówkami, bank ma dużo większe wymagania. Zdolność kredytowa jest właściwie kluczową sprawą, jeśli jest się w stanie co miesiąc zapłacić stosowną sumę za ratę kredytu mieszkaniowego, wówczas bank chętnie pożyczy pieniądze. Oczywiście są felery tego stanu rzeczy, przede wszystkim oprocentowania i biurokracja, ale gdyby nie to, na własny kąt można by się nigdy nie doczekać, więc można te niedogodności w imię wyższych celów przecierpieć.

Kredyt 0%

Kredyty przestały być jednak domeną tylko banków, które oferują nam atrakcyjne kredyty. Coraz więcej dużych, sieciowych sklepów, szczególnie z branży elektronicznej lub też produktów gospodarstwa domowego, oferuje nam możliwość sprzedaży swojego produktu na raty. Właściwie, jest to trochę bardziej uproszczona procedura brania kredytu w banku, tyle tylko, że czasem kredyt wzięty przy zakupie danego sprzętu okazuje się nieco atrakcyjniejszy. Wszyscy wciąż słyszymy, jak wokół, firmy prześcigają się w potrzebie sprzedania nam kredytu zero procent, w którym wszystko jest 0%, raty są zero procent, odsetek nie ma i w ogóle to przecież jest najwspanialsza oferta na świecie! I dlaczego my, śmieszni ludzie, nie chcemy w ogóle skorzystać z tej oferty? Pośredniczący bowiem w sprzedaży nam razem z produktem kredytu sklep również pobiera jakąś marżę. Wtedy kredyt może i jest zero procent, jednak tylko przez jakiś czas, a sklep również chce na nas zarobić. Kredyty bywają więc czasami zdradliwe.

biznesowo post finanse zagrozenia zwiazane z kredytem mieszkaniowym zarabianie przez internet promocyjna funkcja jakosc co wziac pod uwage przy kredycie mieszkaniowym f 2 post finanse f 2 zarzadzaj domowym budzetem jak zyc oszczedniej wynajmowanie czy zycie na kredyt jak wybrac mieszkanie kredyt w czasach kryzysu f 3 post finanse f 3 plusy i minusy kredytu mieszkaniowego kup nieruchomosc pod wynajmem w co warto inwestowac pewny start finansowy dla naszej pociechy chcesz porownac swoj kredyt z innymi f 4 post finanse f 4 bik cie ogranicza uwazaj na chwilowki masz ochote na szybki elegancki samochod strzez sie zbyt korzystnych ofert reklamowych kredyt konsolidacyjny dla wygodnych i myslacych f 5 post finanse f 5 nie ufaj obcym portale spolecznosciowe pomagajace finansowo postaw na firme nowoczesna rodzina na swoim inwestycje w rynek nieruchomosci f 6 post finanse f 6 rozne formy inwestycji innowacyjne technologie w biznesie inwestycje w prace badawcze uslugi finansowe dla firm podmioty sektora prywatnego f 7 post finanse f 7 umowa kredytu bankowego praktyki wyplata prowadzenie firmy oszczedzanie w banku f 8 post finanse f 8 lokata coraz wieksza ilosc bankow cv ekonomia mieszkanie f 9 post finanse f 9 wielka kariera zawodowa interesy inwestycje dotacja lokaty f 10 post finanse f 10 pozyczki banki porazki bank nabycie przez spolke gruntow i nieruchomosci f 11 post finanse f 11 przeniesienie wlasnosci nieruchomosci rolnej ocena ekonomiczno finansowa przyszlej spolki nabywanie nieruchomosci z panstwowego funduszu ziemi wlasnosciowe prawo do lokalu uzytkowanie wieczyste nieruchomosci przez spolke f 12 post finanse f 12 dzierzawa nieruchomosci rolnej uproszczenie procedury przygotowywania ocen ekonomiczno finansowych nabywanie mieszkan poprzez bhz locum uzyskanie uzytkowania wieczystego osoba fizyczna podczas nabywania nieruchomosci f 13 post finanse f 13 otworzenie rynku rozwiazania stabilizacyjne firmy prywatyzowane sposobem platnym klopoty dotyczace restrukturyzacji przyspieszenie prywatyzacji f 14 post finanse f 14 system rynkowy badanie gospodarki polityka wolnorynkowa finanse rodzinne rozpisujemy budzet rodzinny f 15 post finanse f 15 korporacje konsultingu kredytowego podstawowe czynniki programu stabilizacji banki przychodza na ratunek zycie na kredyt kredyt 0 f 16 post finanse f 16 porownanie kredytow kredyt hipoteczny wiarygodnosc kredytobiorcy najlepszy i najtanszy kredyt hipoteczny pojecie kredytu hipotecznego f 17 post finanse f 17 systemy ratalne tani kredyt oprocentowanie kredytu co to jest kredyt zdolnosc kredytowa f 18 post finanse f 18 po co sa kredyty splata kredytu karty kredytowe szybkie kredyty kredyt hipoteczny czy szybki f 19 post finanse f 19 kredyty hipoteczne rodzina na swoim popularne kredyty hipoteczne kalkulator kredytow hipotecznych kredyty hipoteczne dla firm ranking kredytow hipotecznych f 20 post finanse f 20 kredyty hipoteczne walutowe oprocentowanie kredytu hipotecznego kredyt hipoteczny warunki kredyty hipoteczne a marza porownywanie kredytow hipotecznych