Szukaj
Ankieta

  Na jakim stanowisku pracujesz?

  • Dyrektorskim
  • Kierowniczym
  • Doradczym
  • Księgowym
  • Wykonawczym

  Zobacz wyniki

  Dzisiaj nie jest łatwo utrzymywać się na wysokim poziomie i jeszcze do tego oszczędzać. Nawet, gdy ma się gospodarstwo domowe, gdzie zarówno kobieta, jak i mężczyzna pracuje, nie można sobie pozwolić na wszystko, co by się chciało. Przeważnie, nowożeńcy, którzy nie dostali mieszkania w spadku, muszą je wynajmować lub wziąć na kredyt. Zarówno spłacanie rat pożyczki, jak i comiesięczne płacenie odstępnego właścicielom lokum, jest uciążliwe. Kiedy jeszcze w rodzinie pojawi się potomek, wtedy wydatki jeszcze bardziej zaczynają rosnąć. Wiadomo, że maleństwu należy zapewnić, to co najważniejsze, a także zawsze mieć rezerwę, w razie, gdyby trzeba było kupić jakieś lekarstwa lub skorzystać z konsultacji specjalisty. Takich sytuacji oczywiście nie planujemy i nie jesteśmy w stanie przewidzieć, ale zawsze trzeba mieć na coś takiego, jakieś dodatkowe środki. Będąc świadomym różnych wydatków, warto odkładać regularnie pewną sumę pieniędzy, by móc ją wykorzystać w razie potrzeby. Idealnym rozwiązaniem tutaj jest rachunek oszczędnościowy. Zarówno jedno, jak i drugie z małżonków, może przelewać na takie konto pieniądze, jakie uda się odłożyć, by w spokoju sobie procentowały. Mając stały wgląd do konta internetowego, można zaobserwować, jak zmienia się sytuacja na koncie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, można spać spokojnie, gdyż wie się, że w razie, gdyby ktoś stracił pracę, zawsze pozostają dodatkowo środki na utrzymanie. Jest to pewna i bezpieczna lokata na przyszłość, a gdy nie ma potrzeby jej wyciągania, rośnie ona z roku na rok. Dobrze jest nad tym pomyśleć, gdyż nawet, jeśli my nigdy nie będziemy w potrzebie, by wybrać uzbieraną sumę, może się ona przydać naszym potomkom. Bycie oszczędnym się opłaca, trzeba tylko wiedzieć, gdzie lokować fundusze.

Kredyty hipoteczne rodzina na swoim

Wiele rodzin chciałoby posiadać własne mieszkanie. Jednak koszty zakupu własnego mieszkania są bardzo duże zwłaszcza w wielkich aglomeracjach miejskich. Właśnie, dlatego powstał program rządowy, który udziela dopłat do kredytów hipotecznych. Daje on możliwość udzielenia wsparcia młodym małżeństwom i samotnym rodzicom. Rząd przewidywał także dopłaty przeznaczone dla samotnych młodych ludzi jednak wycofał się z tego pomysłu. Budżet państwa zostałby za bardzo osłabiony. Dzięki programowi możliwe staje się kupno mieszkania lub domu. Dopłat do rat kredytu wynoszą od kilkudziesięciu do nawet 50%. Jednak rząd nie jest w stanie dofinansowywać spłat kredytu przez cały czas. Pomoc trwa przez osiem lat, lecz to i tak spore udogodnienie dla rodzin. Wysokość dopłaty do kredytu jest uzależniona od oprocentowania kredytu. Istotne jest to, że kwota dofinansowania kredytu nie podlega zwrotowi. Dzięki temu jest on bardzo korzystny i ubiega się o niego wiele osób. Jego popularność zwiększa się z roku na rok. Program Rodzina na swoim został wprowadzony przez rząd w 2007 roku. Jednak ogromne zainteresowanie nim zaczęło się dopiero dwa lata później. Być może jest to związane z lepszym poziomem informacji oraz wzrostem cen mieszkań. Od roku 2009 systematycznie rośnie wartość udzielanych dopłat do kredytów przez rząd. Największe z nich zostały wypłacone w 2010 roku. W związku z tym można przypuszczać, że ilość dopłat będzie się systematycznie zmniejszać, czego powodem jest rosnące zadłużenie państwa.

Popularne kredyty hipoteczne

Każdy młody człowiek, który postanowił założyć rodzinę potrzebuje własnego lokum. Najprostszym sposobem, aby osiągnąć ten cel jest zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Przed tak ważną decyzją warto jest zapoznać się z ofertami wielu banków. Każdy z nich posiada inne warunki kredytowe oraz wymagania. Różnią się one także stopą procentową, marżą, wymaganiami, co do ubezpieczenia kredytu, wartością wpłaty własnej, oraz wielkością i liczbą przydzielonych rat. Przy wyborze określonego kredytu pomocny okaże się ranking. Znajduje się w nim zestawienie najkorzystniejszych ofert pod względem oprocentowania, marży i kosztów całego kredytu. Przed dokonaniem analizy kredytu w wybranym przez nas banku warto zastanowić się, czy w razie kłopotów finansowych znajdzie się osoba, która udzieli nam wsparcia finansowego. Najlepiej jest także dysponować wpłatą własną gotówkową. To sprawi, że bank uzna nas za bardziej wiarygodnych. Możemy także wybrać bank, który udzieli nam korzystnego zabezpieczenia kredytu. Takie informacje również znajdziemy w rankingu kredytów. Powinniśmy rozważyć wzięcie kredytu nie tylko w polskiej walucie. Może się okazać, że korzystniej będą się kształtowały raty spłacane w obcej walucie. Od kilku lat w naszym kraju można obserwować niepokojące wzrosty stóp procentowych. Dlatego też podwyżki zmuszają ludzi do dokładnego analizowania rankingów kredytów hipotecznych. Zaciągając dług na kilkadziesiąt lat musimy wybrać jak najkorzystniejsze dla nas rozwiązanie, aby później nie żałować swojej decyzji.

Kalkulator kredytów hipotecznych

W procesie wyboru najkorzystniejszego kredytu hipotecznego pomocny będzie kalkulator kredytowy. Jest to proste narzędzie, które pomoże nam w wyborze najlepszego kredytu. Nasze działanie ograniczy się jedynie do podania odpowiednich wartości w rubrykach. Kalkulator sam wyliczy wysokość rat i ich rozłożenie, oprocentowanie, wysokość marży oraz powie nam czy zostanie on nam udzielony. Kalkulator będzie od nas wymagał podania określonej kwoty przeznaczonej na kredyt, a także podanie waluty i liczby przewidzianych rat. Powinniśmy także zaznaczyć w nim, czy będziemy spłacać początkową większą wartość w ratach, a później systematycznie ją zmniejszać czy odwrotnie. Należy także ustalać intensywność spłaty, gdyż może ona być miesięczna lub kwartalna. Będzie to w znacznym stopniu generowało wartość całkowitą kredytu. Urządzenie poprosi nas także o określenie wartości ewentualnej wpłaty własnej. Zostaniemy także poproszeni o umieszczenie informacji odnośnie liczby osób na naszym utrzymaniu oraz całkowitą wartość dochodów rodziny. Dla banku będzie istotne również czy kredyt będziemy spłacać sami czy ze współmałżonkiem. Większość banków na swoich stronach internetowych zamieszcza takie narzędzia. Dzięki temu w banku nie będziemy zaskoczeni przeprowadzonymi kalkulacjami przez pracownika. Kalkulator nie powinien być jednak jedynym wyznacznikiem naszego przyszłego kredytu. Najlepszym rozwiązaniem będzie zasięgnięcie porady specjalisty w tej dziedzinie. Zawsze możemy zwrócić się o pomoc do konkretnego doradcy kredytowego. Pomoże on nam wybrać najkorzystniejszą ofertę kredytową.

Kredyty hipoteczne dla firm

Kredyty hipoteczne są przeznaczone nie tylko dla osób fizycznych. Założenie firmy wiąże się najczęściej z koniecznością posiadania lokum. Również wprawieni przedsiębiorcy, którzy chcieliby powiększyć biura potrzebują sporej gotówki. Korzystnym rozwiązaniem może okazać się wtedy zaciągnięcie kredytu hipotecznego dla firm. Większość banków oferuje kredyty dostosowane do indywidualnych potrzeb przedsiębiorców. Otrzymanie kredytu nie jest jednak takie proste gdyż należy spełnić kilka warunków, aby się on nie ubiegać. Różnią się one diametralnie od tych wymaganych w przypadku osób fizycznych. Każdy bank indywidualnie określa zdolność kredytową przedsiębiorstwa. Najlepiej przed decyzją o wyborze banku dokładnie przeanalizować ranking kredytów przeznaczonych dla firm. Bank będzie brał po uwagę przychody przedsiębiorstwa z ostatnich lat, oceni także perspektywy na dalszy rozwój firmy. Większość banków łatwiej przyzna kredyt hipoteczny dużej firmie niż małej. Związane jest to z posiadanym kapitałem podstawowym. Przed podpisaniem umowy kredytowej bank będzie od przedsiębiorcy wymagał także potwierdzenia statusu prawnego przedsiębiorstwa w postaci aktualnego KRS. Potrzebne będzie również sprawozdanie finansowe zawierające zestawienie pasywów i aktywów. Niezbędne dla banku okaże się także zaświadczenie z ZUS o stanie zobowiązań firmy. Potrzebne mogą być także dokumenty poświadczające o posiadaniu danej nieruchomości lub umowy dzierżawy wynajmu poprzedniego lokalu. To wszystko pozwoli bankowi stwierdzić zdolność kredytową przedsiębiorstwa i zawrzeć odpowiednią umowę.

Ranking kredytów hipotecznych

Większość osób swoje pierwsze mieszkanie czy dom kupuje dzięki kredytowi. Niewiele osób dysponuje, bowiem wystarczającym wkładem własnym. Jedynym rozwiązaniem, jakie pozostaje jest zdecydowanie się na kredyt hipoteczny. Zyskują one z roku na rok coraz większą popularność. Minęły już czasy ogromnej marży oraz niekorzystnego oprocentowania. Dziś banki nas przekonują, że nienależny bać się kredytów. To dzięki nim mamy możliwość zakupu własnego lokum. Przed wyborem kredytu hipotecznego warto jest zapoznać się z rankingami. Znajdziemy w nich zestawienie najkorzystniejszych ofert banków. Dają one możliwość łatwego porównania oprocentowania oraz marży pobieranej przez banki. Na wielu stronach internetowych banków znajdziemy także kalkulatory, dzięki którym wyliczymy wysokość rat oraz ich ilość. Rankingi kredytów hipotecznych znajdziemy w prasie branżowej, a także w licznych artykułach w Internecie. Będą one przedstawione w postaci przejrzystej tabeli. Gdy już zdecydujemy się na określony bank musimy także pomyśleć nad walutą, w której będziemy spłacać kredyt. Możemy poradzić się doradcy finansowemu lub kredytowemu z banku. Stopa procentowa w walucie polskiej w ciągu kilku ostatnich lat znacznie wzrosła, dlatego warto rozważyć alternatywną walutę. Możemy zdecydować się na spłatę rat w euro lub frankach. Wiele osób jednak nie decyduje się na walutę euro, co ma związek z podwyższeniem stawek dla niej. W przypadku obcej waluty istnieje ryzyko znacznego wzrostu jej ceny, co będzie się wiązało z zwiększeniem kwoty rat.

biznesowo post finanse zagrozenia zwiazane z kredytem mieszkaniowym zarabianie przez internet promocyjna funkcja jakosc co wziac pod uwage przy kredycie mieszkaniowym f 2 post finanse f 2 zarzadzaj domowym budzetem jak zyc oszczedniej wynajmowanie czy zycie na kredyt jak wybrac mieszkanie kredyt w czasach kryzysu f 3 post finanse f 3 plusy i minusy kredytu mieszkaniowego kup nieruchomosc pod wynajmem w co warto inwestowac pewny start finansowy dla naszej pociechy chcesz porownac swoj kredyt z innymi f 4 post finanse f 4 bik cie ogranicza uwazaj na chwilowki masz ochote na szybki elegancki samochod strzez sie zbyt korzystnych ofert reklamowych kredyt konsolidacyjny dla wygodnych i myslacych f 5 post finanse f 5 nie ufaj obcym portale spolecznosciowe pomagajace finansowo postaw na firme nowoczesna rodzina na swoim inwestycje w rynek nieruchomosci f 6 post finanse f 6 rozne formy inwestycji innowacyjne technologie w biznesie inwestycje w prace badawcze uslugi finansowe dla firm podmioty sektora prywatnego f 7 post finanse f 7 umowa kredytu bankowego praktyki wyplata prowadzenie firmy oszczedzanie w banku f 8 post finanse f 8 lokata coraz wieksza ilosc bankow cv ekonomia mieszkanie f 9 post finanse f 9 wielka kariera zawodowa interesy inwestycje dotacja lokaty f 10 post finanse f 10 pozyczki banki porazki bank nabycie przez spolke gruntow i nieruchomosci f 11 post finanse f 11 przeniesienie wlasnosci nieruchomosci rolnej ocena ekonomiczno finansowa przyszlej spolki nabywanie nieruchomosci z panstwowego funduszu ziemi wlasnosciowe prawo do lokalu uzytkowanie wieczyste nieruchomosci przez spolke f 12 post finanse f 12 dzierzawa nieruchomosci rolnej uproszczenie procedury przygotowywania ocen ekonomiczno finansowych nabywanie mieszkan poprzez bhz locum uzyskanie uzytkowania wieczystego osoba fizyczna podczas nabywania nieruchomosci f 13 post finanse f 13 otworzenie rynku rozwiazania stabilizacyjne firmy prywatyzowane sposobem platnym klopoty dotyczace restrukturyzacji przyspieszenie prywatyzacji f 14 post finanse f 14 system rynkowy badanie gospodarki polityka wolnorynkowa finanse rodzinne rozpisujemy budzet rodzinny f 15 post finanse f 15 korporacje konsultingu kredytowego podstawowe czynniki programu stabilizacji banki przychodza na ratunek zycie na kredyt kredyt 0 f 16 post finanse f 16 porownanie kredytow kredyt hipoteczny wiarygodnosc kredytobiorcy najlepszy i najtanszy kredyt hipoteczny pojecie kredytu hipotecznego f 17 post finanse f 17 systemy ratalne tani kredyt oprocentowanie kredytu co to jest kredyt zdolnosc kredytowa f 18 post finanse f 18 po co sa kredyty splata kredytu karty kredytowe szybkie kredyty kredyt hipoteczny czy szybki f 19 post finanse f 19 kredyty hipoteczne rodzina na swoim popularne kredyty hipoteczne kalkulator kredytow hipotecznych kredyty hipoteczne dla firm ranking kredytow hipotecznych f 20 post finanse f 20 kredyty hipoteczne walutowe oprocentowanie kredytu hipotecznego kredyt hipoteczny warunki kredyty hipoteczne a marza porownywanie kredytow hipotecznych