Szukaj
Ankieta

  Na jakim stanowisku pracujesz?

  • Dyrektorskim
  • Kierowniczym
  • Doradczym
  • Księgowym
  • Wykonawczym

  Zobacz wyniki

  Dzisiaj nie jest łatwo utrzymywać się na wysokim poziomie i jeszcze do tego oszczędzać. Nawet, gdy ma się gospodarstwo domowe, gdzie zarówno kobieta, jak i mężczyzna pracuje, nie można sobie pozwolić na wszystko, co by się chciało. Przeważnie, nowożeńcy, którzy nie dostali mieszkania w spadku, muszą je wynajmować lub wziąć na kredyt. Zarówno spłacanie rat pożyczki, jak i comiesięczne płacenie odstępnego właścicielom lokum, jest uciążliwe. Kiedy jeszcze w rodzinie pojawi się potomek, wtedy wydatki jeszcze bardziej zaczynają rosnąć. Wiadomo, że maleństwu należy zapewnić, to co najważniejsze, a także zawsze mieć rezerwę, w razie, gdyby trzeba było kupić jakieś lekarstwa lub skorzystać z konsultacji specjalisty. Takich sytuacji oczywiście nie planujemy i nie jesteśmy w stanie przewidzieć, ale zawsze trzeba mieć na coś takiego, jakieś dodatkowe środki. Będąc świadomym różnych wydatków, warto odkładać regularnie pewną sumę pieniędzy, by móc ją wykorzystać w razie potrzeby. Idealnym rozwiązaniem tutaj jest rachunek oszczędnościowy. Zarówno jedno, jak i drugie z małżonków, może przelewać na takie konto pieniądze, jakie uda się odłożyć, by w spokoju sobie procentowały. Mając stały wgląd do konta internetowego, można zaobserwować, jak zmienia się sytuacja na koncie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, można spać spokojnie, gdyż wie się, że w razie, gdyby ktoś stracił pracę, zawsze pozostają dodatkowo środki na utrzymanie. Jest to pewna i bezpieczna lokata na przyszłość, a gdy nie ma potrzeby jej wyciągania, rośnie ona z roku na rok. Dobrze jest nad tym pomyśleć, gdyż nawet, jeśli my nigdy nie będziemy w potrzebie, by wybrać uzbieraną sumę, może się ona przydać naszym potomkom. Bycie oszczędnym się opłaca, trzeba tylko wiedzieć, gdzie lokować fundusze. http://multifloor.com.pl/ komplety wypoczynkowe 3 2 1

Plusy i minusy kredytu mieszkaniowego

Posiadanie własnego mieszkania jest marzeniem wielu z nas. Szczególnie wtedy, gdy cały czas zmienia się adres, gdyż każde z wynajmowanych metraży wiąże się z pewnymi minusami, ma się tego dość. Chce się nareszcie zamieszkać na swoim i nie martwić o ciągłe przeprowadzki. W tym celu, niejednokrotnie nie pozostaje nic innego, jak zaciągnąć kredyt na mieszkanie. Dla wielu osób staje się to jedyną możliwością, by w ogóle myśleć o własnych czterech ścianach. Zanim jednak podejmie się decyzję o wzięciu pożyczki na kilkadziesiąt lat, warto bardzo dobrze się nad tym zastanowić. Trzeba pamiętać o tym, że w życiu różnie bywa. Szczególnie, gdy bierzemy kredyt sami musimy mieć na uwadze fakt, iż nasza praca nie jest nam przypisana dożywotnio. W każdym momencie możemy ją stracić, a wtedy kto spłaci nasz kredyt? Istnieją tutaj pewne zabezpieczania, które umożliwiają zatrzymanie spłaty kredytu na jakiś czas. Po nim jednak znowu będzie trzeba odkładać niemałą sumę, by uregulować zaległości. Nieco lepsza sytuacja jest wtedy, gdy kredyt jest spłacany przez dwójkę małżonków. Wtedy nawet w razie utraty zatrudnienia przez jedną stronę, druga może podratować domowy budżet. Gorzej, jak sytuacja ta się przeciąga i wtedy nie pozostaje już nic, jak pożyczanie od znajomych i rodziny, by tylko spłacić swoje cztery ściany. Taki stan rzeczy nie może trwać jednak w nieskończoność. Tym samym, po pewnym czasie, trzeba podjąć decyzję o rezygnacji z mieszkania i ponownie przenieść się na status wynajmującego. Kredyt mieszkaniowy, to niewątpliwie bardzo dobre rozwiązanie, niemniej ten, kto nie ma stabilnej sytuacji, gdy chodzi o zatrudnienie i możliwości finansowe, raczej nie powinien się na niego decydować.

Kup nieruchomość pod wynajmem

Kiedy należymy do osób, które co jakiś czas wynajmują mieszkanie, za każdym razem, zazdrościmy tym, którzy prezentują nam swoje lokale. Mamy bowiem świadomość, iż dość, że mają oni swoje cztery ściany, w których mieszkają i nie muszą się martwić o szukanie nowych, to jeszcze dysponują powierzchniami, które wypożyczają innym. Tym samym, mogą oni zaciągać kredyt na dom czy większe mieszkanie w wymarzonej okolicy, a ich druga nieruchomość spłaca im raty. Jest to idealne rozwiązanie, którego chcielibyśmy się także dorobić. Zastanawiając się więc nad dobrą inwestycją na przyszłość, warto wziąć to pod uwagę. Nawet wtedy, gdy będziemy musieli wziąć kredyt na mieszkanie i tak nam się to opłaci, pod warunkiem, że mamy gdzie mieszkać. Z takiej możliwości mogą chociażby skorzystać osoby, które wchodzą w związek małżeński z kimś, kto dysponuje własnym metrażem. Wtedy zamieszkujemy u niego, a jeśli mamy zdolność kredytową, bierzemy pożyczkę mieszkaniową i kupujemy lokum w dobrej lokalizacji. Dobrze jest się tu od początku zdecydować, czy chcemy wynajmować metraż studentom, parze czy rodzinie. Od tego zależy usytuowanie, powierzchnia metrażowa, ilość pokoi i standard wystroju. Chcąc przedstawić ofertę najmu studentom, najlepiej szukać mieszkania, które znajduje się w okolicy miejscowych uczelni. Wystrój powinien być tu schludny, ale nie trzeba przesadzać z wysokiej klasy sprzętami czy drogocennymi przedmiotami. Z kolei, gdy chcemy zaproponować nasz metraż parze lu rodzinie, wtedy lokalizacja może być już poza centrum, ale w spokojnej, cichej okolicy, z łatwym dojazdem w każdą cześć miasta. Tutaj możemy postawić już na lepsze umeblowanie i wyposażenie. W każdym z przypadków, należy dopasować odpowiednia cenę, by zmieścić się w kwotach rynkowych.

W co warto inwestować

Zastanawiając się nad tym, gdzie ulokować swoje oszczędności, by kiedyś mieć z nich wyraźny zysk, możemy wpaść na kilka rozwiązań. Jednym z nich są nieruchomości. Można wykupić mieszkanie lub kilka mieszkań, pod wynajem i mieć z tego regularne wpływy na konto. Jeśli mamy małe dzieci, kiedy osiągną one pełnoletniość, możemy zagwarantować im lokum, w którym będą żyły. Taka inwestycja jest zatem bardzo opłacalna zarówno ze względów stałych dochodów, jak i stabilizacji dla naszych bliskich. Zostając w temacie nieruchomości, można także postawić na powierzchnie komercyjne. Istnieje możliwość wykupu gotowych już budynków, przeznaczonych na biura lub obiekty usługowe i wynajmowanie ich różnym firmom. Ta operacja jest jednak bardziej skomplikowana i opłaca się przedsiębiorstwom, a nie osobom prywatnym. Bardzo korzystną inwestycją jest także zakup złota. Co roku możemy zaobserwować stałe podnoszenie wartości tego kruszcu, a więc z pewnością jest to krok, który może nam się opłacić. Inną dobrą inwestycją jest także założenie firmy. Oczywiście jest to ryzykowne wyjście, gdyż wiadomym jest, że jeden biznes będzie prezentował po kilku miesiącach od założenia działalności, a kolejny po dwóch latach nie będzie mógł odbić się od dna. Jeśli jednak mamy przemyślany i innowacyjny pomysł, możemy być pewni, że będzie to odpowiednie ulokowanie naszych oszczędności, przy niemałym jednak wysiłku. Jeszcze innym sposobem na inwestowanie jest gra na giełdzie. Po wielkim krachu kilka lat temu, każdy ma świadomość, że nic nie jest pewne. Jeśli potrafi się z kolei przewidzieć różne sytuacje, które rządzą giełdą papierów wartościowych, z pewnością można inwestować swoje pieniądze w wybrane akcje. W każdym z pomysłów na inwestowanie, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, co tak naprawdę się opłaca, a na czym raczej stracimy.

Pewny start finansowy dla naszej pociechy

Kiedy nasze pierwsze dziecko przychodzi na świat, poświęcamy mu całą naszą uwagę, gdyż staje się ono najcenniejszym skarbem. Gdy rośnie, uczy się nowych rzeczy, a potem staje się dorosłe, my cały czas jesteśmy przy nim. Chcemy mu zapewnić wszystko, co najlepsze, by jak najlepiej mu się żyło. Oczywiście nie przeżyjemy jego życia, ale możemy ułatwić mu start w dojrzałość. Jednym z kroków, jaki możemy podjąć w tym kierunku, jest założenie dla swojego dziecka lokaty, kiedy jest jeszcze maleńkie. Później, aż do uzyskania przez nie pełnoletniości odkładamy na konto w banku pieniądze, które rokrocznie procentują. Kiedy więc przekazujemy mu dane do rachunku, ma on na nim solidną stawkę, za którą może sobie kupić coś konkretnego lub wyjechać na studia. Inną inwestycją w przyszłość naszego potomka jest zakup mieszkania. Nie każdego jednak stać na tak duży wydatek. Jeśli więc mamy taką możliwość możemy wziąć kredyt na mieszkanie, kupić coś atrakcyjnego, a następnie to wynajmować. Nic tutaj nie stracimy, gdyż czynsz, jaki będą nam opłacać najemnicy, zacznie spłacać nasze raty za kredyt. Kiedy już będą one spłacone nasze dziecko będzie mogło spokojnie w nim zamieszkać i będzie na swoim. Dobrze jest myśleć o swoich dzieciach, nawet gdy są jeszcze małe i wydaje nam się, że niczego im nie brakuje. Szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy o nic nie jest łatwo, warto chociaż swoim pociechom odrobinę uprościć poszczególne sprawy. Nie można jednak przekroczyć tu pewnych granic. Trzeba pamiętać o odróżnianiu wspierania dziecka, od nieuczenia go samodzielności. Nawet, gdy zapewnimy potomkowi mieszkanie i pieniądze na start, ale nie będzie ono zaradne, tylko leniwe, nasze wsparcie nic tu nie wskóra, a może jedynie zaszkodzić.

Chcesz porównać swój kredyt z innymi

W czasie, gdy decydujemy się na ewentualne zaciągnięcie kredytu, czy to na większą sumę pieniędzy, czy też na mniejszą, warto abyśmy skupiali się na porównywaniu warunków umów proponowanych w różnych placówkach bankowych. Istnieją także w ostatnim czasie bardzo modne porównywarki kredytowe, które to właśnie ułatwiają nam zdecydowanie porównanie naszej branej pod uwagę oferty z innymi, które są proponowane w innych bankach. To bardzo szybkie, proste i pomocne rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej osób. Nikt z nas przecież nie chce przepłacać i wpędzać się zupełnie niepotrzebnie w dodatkowe, wiele większe koszta, które rosną z czasem i oprocentowaniem. Warto zatem wszystko najpierw skontrolować, zbadać w różnych miejscach, a dopiero potem po użyciu takich porównywarek kredytowych, decydować się na konkretny kredyt w określonych warunkach. Wówczas będziemy mieć dużo większą pewność tego, że oferta przez nas wybrana będzie dla nas odpowiednia i nie zrujnuje z czasem naszych finansów domowych.

biznesowo post finanse zagrozenia zwiazane z kredytem mieszkaniowym zarabianie przez internet promocyjna funkcja jakosc co wziac pod uwage przy kredycie mieszkaniowym f 2 post finanse f 2 zarzadzaj domowym budzetem jak zyc oszczedniej wynajmowanie czy zycie na kredyt jak wybrac mieszkanie kredyt w czasach kryzysu f 3 post finanse f 3 plusy i minusy kredytu mieszkaniowego kup nieruchomosc pod wynajmem w co warto inwestowac pewny start finansowy dla naszej pociechy chcesz porownac swoj kredyt z innymi f 4 post finanse f 4 bik cie ogranicza uwazaj na chwilowki masz ochote na szybki elegancki samochod strzez sie zbyt korzystnych ofert reklamowych kredyt konsolidacyjny dla wygodnych i myslacych f 5 post finanse f 5 nie ufaj obcym portale spolecznosciowe pomagajace finansowo postaw na firme nowoczesna rodzina na swoim inwestycje w rynek nieruchomosci f 6 post finanse f 6 rozne formy inwestycji innowacyjne technologie w biznesie inwestycje w prace badawcze uslugi finansowe dla firm podmioty sektora prywatnego f 7 post finanse f 7 umowa kredytu bankowego praktyki wyplata prowadzenie firmy oszczedzanie w banku f 8 post finanse f 8 lokata coraz wieksza ilosc bankow cv ekonomia mieszkanie f 9 post finanse f 9 wielka kariera zawodowa interesy inwestycje dotacja lokaty f 10 post finanse f 10 pozyczki banki porazki bank nabycie przez spolke gruntow i nieruchomosci f 11 post finanse f 11 przeniesienie wlasnosci nieruchomosci rolnej ocena ekonomiczno finansowa przyszlej spolki nabywanie nieruchomosci z panstwowego funduszu ziemi wlasnosciowe prawo do lokalu uzytkowanie wieczyste nieruchomosci przez spolke f 12 post finanse f 12 dzierzawa nieruchomosci rolnej uproszczenie procedury przygotowywania ocen ekonomiczno finansowych nabywanie mieszkan poprzez bhz locum uzyskanie uzytkowania wieczystego osoba fizyczna podczas nabywania nieruchomosci f 13 post finanse f 13 otworzenie rynku rozwiazania stabilizacyjne firmy prywatyzowane sposobem platnym klopoty dotyczace restrukturyzacji przyspieszenie prywatyzacji f 14 post finanse f 14 system rynkowy badanie gospodarki polityka wolnorynkowa finanse rodzinne rozpisujemy budzet rodzinny f 15 post finanse f 15 korporacje konsultingu kredytowego podstawowe czynniki programu stabilizacji banki przychodza na ratunek zycie na kredyt kredyt 0 f 16 post finanse f 16 porownanie kredytow kredyt hipoteczny wiarygodnosc kredytobiorcy najlepszy i najtanszy kredyt hipoteczny pojecie kredytu hipotecznego f 17 post finanse f 17 systemy ratalne tani kredyt oprocentowanie kredytu co to jest kredyt zdolnosc kredytowa f 18 post finanse f 18 po co sa kredyty splata kredytu karty kredytowe szybkie kredyty kredyt hipoteczny czy szybki f 19 post finanse f 19 kredyty hipoteczne rodzina na swoim popularne kredyty hipoteczne kalkulator kredytow hipotecznych kredyty hipoteczne dla firm ranking kredytow hipotecznych f 20 post finanse f 20 kredyty hipoteczne walutowe oprocentowanie kredytu hipotecznego kredyt hipoteczny warunki kredyty hipoteczne a marza porownywanie kredytow hipotecznych