Szukaj
Ankieta

  Na jakim stanowisku pracujesz?

  • Dyrektorskim
  • Kierowniczym
  • Doradczym
  • Księgowym
  • Wykonawczym

  Zobacz wyniki

  Dzisiaj nie jest łatwo utrzymywać się na wysokim poziomie i jeszcze do tego oszczędzać. Nawet, gdy ma się gospodarstwo domowe, gdzie zarówno kobieta, jak i mężczyzna pracuje, nie można sobie pozwolić na wszystko, co by się chciało. Przeważnie, nowożeńcy, którzy nie dostali mieszkania w spadku, muszą je wynajmować lub wziąć na kredyt. Zarówno spłacanie rat pożyczki, jak i comiesięczne płacenie odstępnego właścicielom lokum, jest uciążliwe. Kiedy jeszcze w rodzinie pojawi się potomek, wtedy wydatki jeszcze bardziej zaczynają rosnąć. Wiadomo, że maleństwu należy zapewnić, to co najważniejsze, a także zawsze mieć rezerwę, w razie, gdyby trzeba było kupić jakieś lekarstwa lub skorzystać z konsultacji specjalisty. Takich sytuacji oczywiście nie planujemy i nie jesteśmy w stanie przewidzieć, ale zawsze trzeba mieć na coś takiego, jakieś dodatkowe środki. Będąc świadomym różnych wydatków, warto odkładać regularnie pewną sumę pieniędzy, by móc ją wykorzystać w razie potrzeby. Idealnym rozwiązaniem tutaj jest rachunek oszczędnościowy. Zarówno jedno, jak i drugie z małżonków, może przelewać na takie konto pieniądze, jakie uda się odłożyć, by w spokoju sobie procentowały. Mając stały wgląd do konta internetowego, można zaobserwować, jak zmienia się sytuacja na koncie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, można spać spokojnie, gdyż wie się, że w razie, gdyby ktoś stracił pracę, zawsze pozostają dodatkowo środki na utrzymanie. Jest to pewna i bezpieczna lokata na przyszłość, a gdy nie ma potrzeby jej wyciągania, rośnie ona z roku na rok. Dobrze jest nad tym pomyśleć, gdyż nawet, jeśli my nigdy nie będziemy w potrzebie, by wybrać uzbieraną sumę, może się ona przydać naszym potomkom. Bycie oszczędnym się opłaca, trzeba tylko wiedzieć, gdzie lokować fundusze. Oddział Tychy

Wielka kariera zawodowa

Każdy z pewnością myśli on tym, żeby zrobić wielką karierę zawodową. Chociażby z tego względu wiele osób decyduje się współcześnie na otwieranie swojej własnej działalności gospodarczej, żeby móc zarabiać naprawdę poważne środki finansowe. Opłacać się inwestować w działalność gospodarczą o ściśle określonym charakterze wyłącznie wtedy, kiedy ma się świadomość tego, że będzie ona faktycznie generowała zyski. Bardzo często zdarza się taka sytuacja, gdy początkowo działalność nie przynosi zysków pozwalających na pokrywanie jednoczesnych wydatków. Taki stan rzeczy wcale nie musi być wyznacznikiem tego, że dany biznes jest nieopłacalny. W takiej sytuacji zawsze warto mieć dodatkowe fundusze, które pozwolą właścicielowi danej firmy przetrwać początkowy, niekiedy naprawdę bardzo trudny okres początkowy. Osoby otwierające własny biznes powinny w pierwszej kolejności sporządzić biznesplan. Taki projekt działalności potrafi jasno wskazać, czy dany biznes z miejsca, czy może dopiero po pewnym czasie zacznie przynosić zadowalające zyski.

Interesy

Załatwianie różnego rodzaju interesów jest naturalną sprawą, jeżeli chodzi o prowadzenie jakiejkolwiek mniejszej czy też większej działalności gospodarczej. W takim kontekście można rozumieć wiele różnych rzeczy. Począwszy od załatwiania spraw związanych z wszelkimi kwestami prawnymi po załatwianie rzeczy związanych z towarem czy też pozyskiwaniem klientów. Oczywiście w zależności od tego z jak dużą firma mamy do czynienia takową interesy mogą być i mniejsze i większe. Jeżeli na przykład mamy do czynienia z małą działalnością gospodarczą taką jak na przykład sklep osiedlowy to trudno sobie wyobrazić interesy związane z transakcjami opiewającymi na miliony złotych. Z drugiej strony wielkie korporacje nie przeprowadzają operacji na kilkaset złotych tylko właśnie operują sumami idącymi w miliony czy też nawet miliardy złotych. Jak zatem widać wszystko może zależeć od punktu odniesienia. Im większy biznes tym logicznie rzecz ujmując większe transakcje a co za tym idzie można powiedzieć, że większe interesy.

Inwestycje

Kiedy inwestujemy w coś, trzeba bardzo wierzyć w to, że nam się uda, jednak należy także trzeźwo spoglądać na sytuację gospodarczą. Nie jest sztuką otworzyć interes ówcześnie nie zabezpieczając jej oraz nie analizując rynku, który jasno wskazywałby na to, czy nam się powiedzie czy też nie. Jako że inwestujemy w nasz biznes mnóstwo pracy, energii, nerwów oraz przede wszystkim pieniędzy, toteż nie możemy pozwolić sobie na beztroskę, jeśli jesteśmy początkujący. We wszystkich branżach wiele się zmienia, zatem trzeba analizować jakie zyski może przynieść nam dana działalność oraz ewentualnie jakie straty możemy ponieść w tej kwestii. Nie warto angażować się w coś, co nie ma żadnej przyszłości albo na danym terenie posiada zbyt wielką konkurencję. Inwestujmy zatem w to, co ma przyszłość. Nie sposób otworzyć dziesiąty z kolei salon fryzjerski w małej miejscowości, a potem być zmuszonym go zamknąć. Szukajmy szansy i możliwości tam, gdzie z analizy rynkowej wynika, iż mamy szansę zaistnieć oraz wzbogacić się.

Dotacja

Unia Europejska przygotowała wiele programów dotacyjnych dla polskich przedsiębiorców. Wszystkie programy pomocowe dają szansę na uzyskanie bezzwrotnej dotacji. Środki pochodzące z dotacji dają możliwość założenia i rozwoju przedsiębiorstw, pozwalają na zakup nowego sprzętu (komputera, narzędzi pracy i niezbędnych do pracy takich, jak samochód, telefony itp.), utrzymanie firmy, opłacenie lokalu, bądź wybudowanie/ rozbudowanie miejsca, gdzie ma znajdować się przedsiębiorstwo. To, na co przeznaczone mają być uzyskane środki, zazwyczaj regulowane są przez charakter dotacji. Tak zwane „twarde dotacje”, czyli dotacje do inwestycji, mogą osiągnąć wysokość od 30 do nawet 70% wartości inwestycji. Niedawno ruszył program „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” adresowany do przedsiębiorców z terenów wsi i małych miasteczek (do 5 tysięcy mieszkańców). W ramach programu można uzyskać nawet 300 tysięcy złotych. By uzyskać dotację należy spełnić określone w niej wymagania i warunki (dokumentację, biznesplan, kosztorys itd.).

Lokaty

Inwestowanie pieniędzy w papiery wartościowe faktycznie może przynieść wielki zysk, ale również może wiązać się z totalnym bankructwem osoby zainteresowanej taką formą zarabiania środków pieniężnych. Na podstawie tego, co przed momentem zostało zaprezentowane można wnioskować, że wszelkiego rodzaju operacje giełdowe prowadzące ostatecznie do tego żeby się wzbogacić są bardzo ryzykowne. Jeżeli ktoś nie boi się ryzykować i wydaje się jemu, że zna się na giełdzie, wówczas może spróbować swoich sił w inwestycjach w akcje różnych spółek. Znacznie lepszym sposobem na inwestowanie są jednak lokaty bankowe. Każdy, kto zakłada lokatę w banku w momencie podpisywania umowy z bankiem wie ile na danym przedsięwzięciu zarobi. O lokatach bankowych można z całą pewnością powiedzieć, że są bardzo bezpiecznym sposobem na zarabianie środków pieniężnych. Niestety żeby w ich przypadku zysk był zauważalny na wstępie trzeba posiadać większą ilość gotówki. Oprócz tego lepiej opłacalne są lokaty zawierane na dłuższych czas.

biznesowo post finanse zagrozenia zwiazane z kredytem mieszkaniowym zarabianie przez internet promocyjna funkcja jakosc co wziac pod uwage przy kredycie mieszkaniowym f 2 post finanse f 2 zarzadzaj domowym budzetem jak zyc oszczedniej wynajmowanie czy zycie na kredyt jak wybrac mieszkanie kredyt w czasach kryzysu f 3 post finanse f 3 plusy i minusy kredytu mieszkaniowego kup nieruchomosc pod wynajmem w co warto inwestowac pewny start finansowy dla naszej pociechy chcesz porownac swoj kredyt z innymi f 4 post finanse f 4 bik cie ogranicza uwazaj na chwilowki masz ochote na szybki elegancki samochod strzez sie zbyt korzystnych ofert reklamowych kredyt konsolidacyjny dla wygodnych i myslacych f 5 post finanse f 5 nie ufaj obcym portale spolecznosciowe pomagajace finansowo postaw na firme nowoczesna rodzina na swoim inwestycje w rynek nieruchomosci f 6 post finanse f 6 rozne formy inwestycji innowacyjne technologie w biznesie inwestycje w prace badawcze uslugi finansowe dla firm podmioty sektora prywatnego f 7 post finanse f 7 umowa kredytu bankowego praktyki wyplata prowadzenie firmy oszczedzanie w banku f 8 post finanse f 8 lokata coraz wieksza ilosc bankow cv ekonomia mieszkanie f 9 post finanse f 9 wielka kariera zawodowa interesy inwestycje dotacja lokaty f 10 post finanse f 10 pozyczki banki porazki bank nabycie przez spolke gruntow i nieruchomosci f 11 post finanse f 11 przeniesienie wlasnosci nieruchomosci rolnej ocena ekonomiczno finansowa przyszlej spolki nabywanie nieruchomosci z panstwowego funduszu ziemi wlasnosciowe prawo do lokalu uzytkowanie wieczyste nieruchomosci przez spolke f 12 post finanse f 12 dzierzawa nieruchomosci rolnej uproszczenie procedury przygotowywania ocen ekonomiczno finansowych nabywanie mieszkan poprzez bhz locum uzyskanie uzytkowania wieczystego osoba fizyczna podczas nabywania nieruchomosci f 13 post finanse f 13 otworzenie rynku rozwiazania stabilizacyjne firmy prywatyzowane sposobem platnym klopoty dotyczace restrukturyzacji przyspieszenie prywatyzacji f 14 post finanse f 14 system rynkowy badanie gospodarki polityka wolnorynkowa finanse rodzinne rozpisujemy budzet rodzinny f 15 post finanse f 15 korporacje konsultingu kredytowego podstawowe czynniki programu stabilizacji banki przychodza na ratunek zycie na kredyt kredyt 0 f 16 post finanse f 16 porownanie kredytow kredyt hipoteczny wiarygodnosc kredytobiorcy najlepszy i najtanszy kredyt hipoteczny pojecie kredytu hipotecznego f 17 post finanse f 17 systemy ratalne tani kredyt oprocentowanie kredytu co to jest kredyt zdolnosc kredytowa f 18 post finanse f 18 po co sa kredyty splata kredytu karty kredytowe szybkie kredyty kredyt hipoteczny czy szybki f 19 post finanse f 19 kredyty hipoteczne rodzina na swoim popularne kredyty hipoteczne kalkulator kredytow hipotecznych kredyty hipoteczne dla firm ranking kredytow hipotecznych f 20 post finanse f 20 kredyty hipoteczne walutowe oprocentowanie kredytu hipotecznego kredyt hipoteczny warunki kredyty hipoteczne a marza porownywanie kredytow hipotecznych