Szukaj
Ankieta

  Na jakim stanowisku pracujesz?

  • Dyrektorskim
  • Kierowniczym
  • Doradczym
  • Księgowym
  • Wykonawczym

  Zobacz wyniki

  Dzisiaj nie jest łatwo utrzymywać się na wysokim poziomie i jeszcze do tego oszczędzać. Nawet, gdy ma się gospodarstwo domowe, gdzie zarówno kobieta, jak i mężczyzna pracuje, nie można sobie pozwolić na wszystko, co by się chciało. Przeważnie, nowożeńcy, którzy nie dostali mieszkania w spadku, muszą je wynajmować lub wziąć na kredyt. Zarówno spłacanie rat pożyczki, jak i comiesięczne płacenie odstępnego właścicielom lokum, jest uciążliwe. Kiedy jeszcze w rodzinie pojawi się potomek, wtedy wydatki jeszcze bardziej zaczynają rosnąć. Wiadomo, że maleństwu należy zapewnić, to co najważniejsze, a także zawsze mieć rezerwę, w razie, gdyby trzeba było kupić jakieś lekarstwa lub skorzystać z konsultacji specjalisty. Takich sytuacji oczywiście nie planujemy i nie jesteśmy w stanie przewidzieć, ale zawsze trzeba mieć na coś takiego, jakieś dodatkowe środki. Będąc świadomym różnych wydatków, warto odkładać regularnie pewną sumę pieniędzy, by móc ją wykorzystać w razie potrzeby. Idealnym rozwiązaniem tutaj jest rachunek oszczędnościowy. Zarówno jedno, jak i drugie z małżonków, może przelewać na takie konto pieniądze, jakie uda się odłożyć, by w spokoju sobie procentowały. Mając stały wgląd do konta internetowego, można zaobserwować, jak zmienia się sytuacja na koncie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, można spać spokojnie, gdyż wie się, że w razie, gdyby ktoś stracił pracę, zawsze pozostają dodatkowo środki na utrzymanie. Jest to pewna i bezpieczna lokata na przyszłość, a gdy nie ma potrzeby jej wyciągania, rośnie ona z roku na rok. Dobrze jest nad tym pomyśleć, gdyż nawet, jeśli my nigdy nie będziemy w potrzebie, by wybrać uzbieraną sumę, może się ona przydać naszym potomkom. Bycie oszczędnym się opłaca, trzeba tylko wiedzieć, gdzie lokować fundusze.

Archive for the ‘finanse’ Category

Pożyczki

Wszyscy ci, którzy chcą w błyskawiczny sposób zdobyć środki pieniężne mogą skorzystać chociażby z pożyczek bankowych. Jeżeli chodzi o zdecydowaną większość pożyczek, to są one krótkoterminowymi postaciami zadłużenia. Inaczej rzecz ujmując czas ich spłaty nie przekracza jednego roku. Dodatkowo można jeszcze powiedzieć, że znaczna większość pożyczek nie jest powiązana ze szczególnie dużymi sumami pieniędzy, które udostępnia bank pożyczkobiorcy. Na podstawie wszystkich przed momentem zaprezentowanych informacji można wnioskować, że odsetki w przypadku pożyczek są dość wysokie i niestety jest to prawda. Ogólnie specjaliści od finansów zalecają korzystanie z pożyczek wyłącznie wówczas, gdy człowiek nie ma już innego wyjścia i naprawdę nie jest w stanie znaleźć innego źródła skąd mógłby wziąć środki finansowe. Powyższe rozważania pokazują, że pożyczki są kiepskim sposobem na wsparcie finansowe w przypadku ludzi otwierających własny biznes. W takiej sytuacji lepszym wyjściem są kredyty inwestycyjne.

Banki

Banki często postrzegane są dziś jako wróg. Z niechęcią patrzymy na prezesów i dyrektorów banków. Zarzucamy im że patrzą tylko na swój interes i nie obchodzi ich tak naprawdę nasz interes. Nie udzielają nam kredytów, robią same utrudnienia i pobierają ogromne odsetki. Tak naprawdę jednak gdyby nie usługa bankowa, mowa tu o popularnych debetach, to wielu z nas nie miałoby zwyczajnie z czego żyć. Banki robią nam tak naprawdę ogromną przysługę, że umożliwiają życie na kredyt. Oczywiście od tych kredytów i debetów banki co miesiąc pobierają odsetki, nikt przecież niczego nie robi bezinteresownie. W sumie to niektórym z nas te debety nawet bardzo się opłacają. W razie gdy potrzebujemy pieniędzy, to zawsze możemy wziąć na popularną krechę, a potem gdy mamy pieniądze, to zwyczajnie je do banku wpłacamy i zadłużenie maleje. Z debetów korzysta dziś chyba największa liczba Polaków, chcą w ten sposób jakoś podciągnąć swoją kiepską sytuację finansową i posiadać pieniądze na najbardziej potrzebne do życia rzeczy. Jeśli potrzebny nam debet, to w każdej chwili możemy zwrócić się do banku z prośbą o tę usługę.

Porażki

Niewątpliwie porażek nie lubi nikt i zazwyczaj robimy wszystko co w naszej mocy aby się przed nimi zwyczajnie ustrzec. Nie jest się jednak łatwo ustrzec przed porażkami gdy na swojej drodze zawodowej co chwilę popełnia się błędy i inni także te błędy nasze widzą. Kiedy konkurencja widzi że popełniliśmy jakiś błąd, to często nie zawaha się go wykorzystać. Wtedy to oczywiście my będziemy stratni i firma będzie miała w ten sposób tyły. Aby do porażek i kryzysów w firmie nie dochodziło, to każdy musi w niej poważnie traktować swoje obowiązki. Jeśli ktoś będzie się stale z czymś opóźniał bądź nie do końca robił jak należy, to w końcu się narazi a i firma przez taką niekompetentną i spóźnialską osobę będzie miała problemy. Dlatego terminów zawsze warto jest przestrzegać. Ta sama zasada odnosi się do naszych klientów. Jeśli coś im w jakimś terminie obiecujemy, to musimy słowa dotrzymać, inaczej już stracą do nas zaufanie i poszukają sobie innego miejsca, z którego usług od tej chwili będą korzystali. Wszystko to wydaje się oczywiste, ale przedsiębiorcy o tej prostej zasadzie terminowości często zapominają.

Bank

Instytucją finansową, która jako jedyna daje możliwość udzielania kredytów jest oczywiście bank. Jeżeli chodzi o podmioty bankowe, to można o nich powiedzieć, że posiadają one w swoim obrębie szereg narzędzi służących do obrotu środkami finansowymi. Wśród owych narzędzi na jednym z najważniejszych miejsc można z całą pewnością wyszczególnić kredyty i pożyczki. Ludzie w sytuacji, gdy decydują się na założenie własnego biznesu bardzo często udają się do banku w celu pozyskania na rozwój swojej firmy kredytu inwestycyjnego. Z miejsca należy zaznaczyć, że szanse na uzyskanie tego rodzaju kredytu bankowego mają wszyscy ci, którzy posiadają nie tylko dobre i solidne zabezpieczenie dla środków pieniężnych, które chce udzielić bank, ale dodatkowo mają również szczegółowy biznesplan, z którego strona bankowa jednoznacznie może wywnioskować, że dane przedsięwzięcie może przynieść faktycznie zyski. Obok wyszczególnionych wcześniej kredytów i pożyczek w propozycji banków znajdują się również lokaty bankowe.

Nabycie przez spółkę gruntów i nieruchomości

Podstawą do nabycia gruntów lub nieruchomości przez spółkę z prze-wagą kapitału osób zagranicznych jest uzyskanie zgody Ministra Spraw Wewnętrznych na zasadach i w trybie jak w pkt. 1.1.1. Po uzyskaniu zgody może nastąpić przeniesienie własności aktem notarialnym, przy czym w niektórych przypadkach terenowy organ administracji państwowej może skorzystać z prawa pierwokupu. Dzierżawa gruntów i nieruchomości przez spółki jest możliwa bez ograniczeń przez okres lat 10 i w przypadku braku wypowiedzenia ulega automatycznemu przedłużeniu o kolejne okresy lat trzech.

Tytuł do ubiegania się o kupno lub wieczyste użytkowanie nieruchomości posiadają osoby zagraniczne zarówno fizyczne, jak i osoby prawne po uzyskaniu zgody Ministra Spraw Wewnętrznych. Zakup odbywa się aktem notarialnym zgodnie z uregulowaniami kodeksu cywilnego, przy czym terenowy organ administracji państwowej może skorzystać w niektórych przypadkach z prawa pierwokupu. Pewne przywileje nadano osobom zagranicznym, posiadającym w Polsce przedsiębiorstwa działające na podstawie ustawy z dnia 6 lipca 1982 roku o zasadach prowadzenia na terytorium RP działalności gospodarczej w zakresie drobnej wytwórczości przez zagraniczne osoby prawne i fizyczne (Dz.U. Nr 13, z 1985, roku poz. 58, zm. Dz.U. Nr 41, z 1988 roku, poz. 325). Wymieniona ustawa stanowi w art. 35, że przedsiębiorstwa mogą dzierżawić nieruchomości państwowe.

biznesowo post finanse zagrozenia zwiazane z kredytem mieszkaniowym zarabianie przez internet promocyjna funkcja jakosc co wziac pod uwage przy kredycie mieszkaniowym f 2 post finanse f 2 zarzadzaj domowym budzetem jak zyc oszczedniej wynajmowanie czy zycie na kredyt jak wybrac mieszkanie kredyt w czasach kryzysu f 3 post finanse f 3 plusy i minusy kredytu mieszkaniowego kup nieruchomosc pod wynajmem w co warto inwestowac pewny start finansowy dla naszej pociechy chcesz porownac swoj kredyt z innymi f 4 post finanse f 4 bik cie ogranicza uwazaj na chwilowki masz ochote na szybki elegancki samochod strzez sie zbyt korzystnych ofert reklamowych kredyt konsolidacyjny dla wygodnych i myslacych f 5 post finanse f 5 nie ufaj obcym portale spolecznosciowe pomagajace finansowo postaw na firme nowoczesna rodzina na swoim inwestycje w rynek nieruchomosci f 6 post finanse f 6 rozne formy inwestycji innowacyjne technologie w biznesie inwestycje w prace badawcze uslugi finansowe dla firm podmioty sektora prywatnego f 7 post finanse f 7 umowa kredytu bankowego praktyki wyplata prowadzenie firmy oszczedzanie w banku f 8 post finanse f 8 lokata coraz wieksza ilosc bankow cv ekonomia mieszkanie f 9 post finanse f 9 wielka kariera zawodowa interesy inwestycje dotacja lokaty f 10 post finanse f 10 pozyczki banki porazki bank nabycie przez spolke gruntow i nieruchomosci f 11 post finanse f 11 przeniesienie wlasnosci nieruchomosci rolnej ocena ekonomiczno finansowa przyszlej spolki nabywanie nieruchomosci z panstwowego funduszu ziemi wlasnosciowe prawo do lokalu uzytkowanie wieczyste nieruchomosci przez spolke f 12 post finanse f 12 dzierzawa nieruchomosci rolnej uproszczenie procedury przygotowywania ocen ekonomiczno finansowych nabywanie mieszkan poprzez bhz locum uzyskanie uzytkowania wieczystego osoba fizyczna podczas nabywania nieruchomosci f 13 post finanse f 13 otworzenie rynku rozwiazania stabilizacyjne firmy prywatyzowane sposobem platnym klopoty dotyczace restrukturyzacji przyspieszenie prywatyzacji f 14 post finanse f 14 system rynkowy badanie gospodarki polityka wolnorynkowa finanse rodzinne rozpisujemy budzet rodzinny f 15 post finanse f 15 korporacje konsultingu kredytowego podstawowe czynniki programu stabilizacji banki przychodza na ratunek zycie na kredyt kredyt 0 f 16 post finanse f 16 porownanie kredytow kredyt hipoteczny wiarygodnosc kredytobiorcy najlepszy i najtanszy kredyt hipoteczny pojecie kredytu hipotecznego f 17 post finanse f 17 systemy ratalne tani kredyt oprocentowanie kredytu co to jest kredyt zdolnosc kredytowa f 18 post finanse f 18 po co sa kredyty splata kredytu karty kredytowe szybkie kredyty kredyt hipoteczny czy szybki f 19 post finanse f 19 kredyty hipoteczne rodzina na swoim popularne kredyty hipoteczne kalkulator kredytow hipotecznych kredyty hipoteczne dla firm ranking kredytow hipotecznych f 20 post finanse f 20 kredyty hipoteczne walutowe oprocentowanie kredytu hipotecznego kredyt hipoteczny warunki kredyty hipoteczne a marza porownywanie kredytow hipotecznych