Szukaj
Ankieta

  Na jakim stanowisku pracujesz?

  • Dyrektorskim
  • Kierowniczym
  • Doradczym
  • Księgowym
  • Wykonawczym

  Zobacz wyniki

  Dzisiaj nie jest łatwo utrzymywać się na wysokim poziomie i jeszcze do tego oszczędzać. Nawet, gdy ma się gospodarstwo domowe, gdzie zarówno kobieta, jak i mężczyzna pracuje, nie można sobie pozwolić na wszystko, co by się chciało. Przeważnie, nowożeńcy, którzy nie dostali mieszkania w spadku, muszą je wynajmować lub wziąć na kredyt. Zarówno spłacanie rat pożyczki, jak i comiesięczne płacenie odstępnego właścicielom lokum, jest uciążliwe. Kiedy jeszcze w rodzinie pojawi się potomek, wtedy wydatki jeszcze bardziej zaczynają rosnąć. Wiadomo, że maleństwu należy zapewnić, to co najważniejsze, a także zawsze mieć rezerwę, w razie, gdyby trzeba było kupić jakieś lekarstwa lub skorzystać z konsultacji specjalisty. Takich sytuacji oczywiście nie planujemy i nie jesteśmy w stanie przewidzieć, ale zawsze trzeba mieć na coś takiego, jakieś dodatkowe środki. Będąc świadomym różnych wydatków, warto odkładać regularnie pewną sumę pieniędzy, by móc ją wykorzystać w razie potrzeby. Idealnym rozwiązaniem tutaj jest rachunek oszczędnościowy. Zarówno jedno, jak i drugie z małżonków, może przelewać na takie konto pieniądze, jakie uda się odłożyć, by w spokoju sobie procentowały. Mając stały wgląd do konta internetowego, można zaobserwować, jak zmienia się sytuacja na koncie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, można spać spokojnie, gdyż wie się, że w razie, gdyby ktoś stracił pracę, zawsze pozostają dodatkowo środki na utrzymanie. Jest to pewna i bezpieczna lokata na przyszłość, a gdy nie ma potrzeby jej wyciągania, rośnie ona z roku na rok. Dobrze jest nad tym pomyśleć, gdyż nawet, jeśli my nigdy nie będziemy w potrzebie, by wybrać uzbieraną sumę, może się ona przydać naszym potomkom. Bycie oszczędnym się opłaca, trzeba tylko wiedzieć, gdzie lokować fundusze. księgowy

Archive for the ‘finanse’ Category

Systemy ratalne

Systemy ratalne to inne sposoby na branie kredytu. Oprocentowanie kredytów może być różne. Może wahać się od nieznaczących liczb, aż do niebotycznych liczb sięgających nawet ośmiu procent w skali roku. Odsetki tak naliczane są tylko raz do roku od sumy całkowitej kredytu. Wtedy odsetki nie są aż tak duże i rozłożone na dwanaście równych części. Za niespłacanie odsetek naliczane są dodatkowe odsetki. Odsetki naliczane co roku są dobrym układem, jednak częściej zdarza się, że są one naliczane w krótszych okresach kapitalizacji. Co trzy miesiące, czyli co kwartał, co sześć miesięcy, lub też, co również dość często się zdarza, już co miesiąc. Na szczęście jeszcze nikt nie nalicza odsetek co tydzień. Wtedy nawet oprocentowanie rzędu procenta czy jego połowy nabierałoby znaczenia. Systemy ratalne to nic innego, jak spłacanie rat naszego kredytu przez specjalny program pośredniczący w sprzedaży nam kredytu. Właściwie tylko różna nazwa sprawia, że ludzie ufają systemom ratalnym.

Tani kredyt

Powiedzmy sobie od razu, szczerze i otwarcie, bez owijania w bawełnę, nie ma na rynku finansowym i bankowym kredytów tanich, są kredyty najwyżej dość atrakcyjne, czy może inaczej godne zastanowienia. Jednak nie oszukujmy się. Ja każdym kredycie bank i pośrednicy muszą tez jeszcze porządnie zarobić. Koszty kredytu jakiegokolwiek wcale nie są aż tak wysokie, jakimi kreują je banki. Oczywiście, zupełnie logicznie, im większa suma kredytu, tym mniejsze są potem koszty kredytu, gdyż z reguły są one mniej więcej stałe (koszty prowadzenia konta, rozliczeń, operacji bankowych), toteż przy małej sumie osiągną one znacznie większy poziom sumy kredytowej niż przy dużym kredycie. Tanich kredytów nie ma. Jest to po prostu oksymoron! Gdyby kredyty były tanie, nikt nie miałby oporów przed tym, żeby z nich korzystać. Jednak rzeczywistość jest taka, że przed każdym skorzystaniem z oferty kredytowej banku, zwykli ludzie analizują kredyt i odsetki na tysiąc różnych sposobów, zanim zdecydują się na podpisanie umowy kredytowej.

Oprocentowanie kredytu

Banki obecne na naszym rynku finansowym prześcigają się w oferowaniu coraz to lepszych i atrakcyjniejszych warunków dawania kredytów osobom prywatnym i firmom. Generalnie zasada jest prostsza im dłuższy okres bez naliczania odsetek, tym lepiej dla klienta. Drugim plusem dużej konkurencji na rynku finansowym jest to, że banki muszą wciąż uatrakcyjniać swoją ofertę. Czynią to na wiele różnorakich sposobów. Jednym z takich sposobów jest na przykład wydłużanie okresu, w którym bank nie upomina się o spłacanie rat kredytu. Jak również można też próbować być atrakcyjnym przez obniżanie oprocentowania na pewien okres czasu, podczas którego naliczane odsetki będą wyraźnie niższe. Zdarzają się także kredyty, których oprocentowanie jest po prostu na tyle atrakcyjne, że nie potrzeba żadnej innej zachęty, by skorzystać z oferty tegoż akurat banku. Kapitalizacja naszej lokaty także ma wpływ na to, jak chętnie wybierzemy dany bank skorzystamy z jego usług, które nam oferuje. Naliczanie odsetek może się także odbywać na wiele różnych sposobów, w zależności od tego, czy jest to lokata czy kredyt.

Co to jest kredyt

Każdy z nas nie raz spotkał się w swoim życiu z pojęciem kredytu. I zapewne każdy z nas znajdzie swoje własne słowa na to, żeby opisać system brania pożyczki z banku na konkretny cel. Kredytobiorca musi udać się do banku, zapukać do okienka i powiedzieć: chcę wziąć kredyt! Na chwilę obecną wiele jest firm, które udzielają kredytów do określonej sumy tylko i wyłącznie na podstawie posiadanego dowodu osobistego. W tym żeby wziąć kredyt w danym banku, niewątpliwie pomaga fakt posiadania otwartego już rachunku bankowego, oszczędnościowego lub też nie, w konkretnym oddziale terenowym banku. Tak więc kredyt jest uzyskaniem gotówki (lub też ewentualnie środków pieniężnych przelewem na konto bankowe) przez nas na podstawie umowy z bankiem, w której zobowiązujemy się do spłaty danego kredytu wraz z odpowiednimi odsetkami. Tak naprawdę może się okazać, że przy spłacaniu kredytu przez kilkanaście lat, przez ostatnich pięć czy sześć będziemy spłacali już pozostałe nam odsetki od kwoty, które narosły.

Zdolność kredytowa

Wzięcie kredytu wcale nie jest taką łatwą sprawą. Aby móc pozyskać kredyt, należy wykazywać tzw. zdolność kredytową, to znaczy, udowodnić bankowi, ze będziemy w stanie spłacić nasze finansowe zobowiązanie w przeciągu wyznaczonego przez nas czasu. Żeby mieć zdolność kredytową, trzeba mieć stały, udokumentowany dochód. Oprócz tego, jeśli jesteśmy zadłużenie poprzez inny kredyt lub karty debetowe, to wszystko jest nam odejmowane od naszych miesięcznych dochodów i liczone do zdolności kredytowej. Bank chcąc zabezpieczyć się przed nieuczciwymi kredytobiorcami sprawdza ich sytuację finansową w Bankowej Informacji Kredytowej. Jest to instytucja, która ma za zadanie rejestrowanie wszystkich naszych zobowiązań finansowych. W dzisiejszych czasach zdolność kredytowa nie jest zbyt łatwa do uzyskania. Wiele osób ma duże dochody, ale ich pieniądze często pochodzą ze strefy nieopodatkowanej, dlatego też mimo tego, że są osobami zamożnymi, nie mogą wziąć kredytu, bo teoretycznie ich dochody oscylują na poziomie minimalnym.

biznesowo post finanse zagrozenia zwiazane z kredytem mieszkaniowym zarabianie przez internet promocyjna funkcja jakosc co wziac pod uwage przy kredycie mieszkaniowym f 2 post finanse f 2 zarzadzaj domowym budzetem jak zyc oszczedniej wynajmowanie czy zycie na kredyt jak wybrac mieszkanie kredyt w czasach kryzysu f 3 post finanse f 3 plusy i minusy kredytu mieszkaniowego kup nieruchomosc pod wynajmem w co warto inwestowac pewny start finansowy dla naszej pociechy chcesz porownac swoj kredyt z innymi f 4 post finanse f 4 bik cie ogranicza uwazaj na chwilowki masz ochote na szybki elegancki samochod strzez sie zbyt korzystnych ofert reklamowych kredyt konsolidacyjny dla wygodnych i myslacych f 5 post finanse f 5 nie ufaj obcym portale spolecznosciowe pomagajace finansowo postaw na firme nowoczesna rodzina na swoim inwestycje w rynek nieruchomosci f 6 post finanse f 6 rozne formy inwestycji innowacyjne technologie w biznesie inwestycje w prace badawcze uslugi finansowe dla firm podmioty sektora prywatnego f 7 post finanse f 7 umowa kredytu bankowego praktyki wyplata prowadzenie firmy oszczedzanie w banku f 8 post finanse f 8 lokata coraz wieksza ilosc bankow cv ekonomia mieszkanie f 9 post finanse f 9 wielka kariera zawodowa interesy inwestycje dotacja lokaty f 10 post finanse f 10 pozyczki banki porazki bank nabycie przez spolke gruntow i nieruchomosci f 11 post finanse f 11 przeniesienie wlasnosci nieruchomosci rolnej ocena ekonomiczno finansowa przyszlej spolki nabywanie nieruchomosci z panstwowego funduszu ziemi wlasnosciowe prawo do lokalu uzytkowanie wieczyste nieruchomosci przez spolke f 12 post finanse f 12 dzierzawa nieruchomosci rolnej uproszczenie procedury przygotowywania ocen ekonomiczno finansowych nabywanie mieszkan poprzez bhz locum uzyskanie uzytkowania wieczystego osoba fizyczna podczas nabywania nieruchomosci f 13 post finanse f 13 otworzenie rynku rozwiazania stabilizacyjne firmy prywatyzowane sposobem platnym klopoty dotyczace restrukturyzacji przyspieszenie prywatyzacji f 14 post finanse f 14 system rynkowy badanie gospodarki polityka wolnorynkowa finanse rodzinne rozpisujemy budzet rodzinny f 15 post finanse f 15 korporacje konsultingu kredytowego podstawowe czynniki programu stabilizacji banki przychodza na ratunek zycie na kredyt kredyt 0 f 16 post finanse f 16 porownanie kredytow kredyt hipoteczny wiarygodnosc kredytobiorcy najlepszy i najtanszy kredyt hipoteczny pojecie kredytu hipotecznego f 17 post finanse f 17 systemy ratalne tani kredyt oprocentowanie kredytu co to jest kredyt zdolnosc kredytowa f 18 post finanse f 18 po co sa kredyty splata kredytu karty kredytowe szybkie kredyty kredyt hipoteczny czy szybki f 19 post finanse f 19 kredyty hipoteczne rodzina na swoim popularne kredyty hipoteczne kalkulator kredytow hipotecznych kredyty hipoteczne dla firm ranking kredytow hipotecznych f 20 post finanse f 20 kredyty hipoteczne walutowe oprocentowanie kredytu hipotecznego kredyt hipoteczny warunki kredyty hipoteczne a marza porownywanie kredytow hipotecznych