Szukaj
Ankieta

  Na jakim stanowisku pracujesz?

  • Dyrektorskim
  • Kierowniczym
  • Doradczym
  • Księgowym
  • Wykonawczym

  Zobacz wyniki

  Dzisiaj nie jest łatwo utrzymywać się na wysokim poziomie i jeszcze do tego oszczędzać. Nawet, gdy ma się gospodarstwo domowe, gdzie zarówno kobieta, jak i mężczyzna pracuje, nie można sobie pozwolić na wszystko, co by się chciało. Przeważnie, nowożeńcy, którzy nie dostali mieszkania w spadku, muszą je wynajmować lub wziąć na kredyt. Zarówno spłacanie rat pożyczki, jak i comiesięczne płacenie odstępnego właścicielom lokum, jest uciążliwe. Kiedy jeszcze w rodzinie pojawi się potomek, wtedy wydatki jeszcze bardziej zaczynają rosnąć. Wiadomo, że maleństwu należy zapewnić, to co najważniejsze, a także zawsze mieć rezerwę, w razie, gdyby trzeba było kupić jakieś lekarstwa lub skorzystać z konsultacji specjalisty. Takich sytuacji oczywiście nie planujemy i nie jesteśmy w stanie przewidzieć, ale zawsze trzeba mieć na coś takiego, jakieś dodatkowe środki. Będąc świadomym różnych wydatków, warto odkładać regularnie pewną sumę pieniędzy, by móc ją wykorzystać w razie potrzeby. Idealnym rozwiązaniem tutaj jest rachunek oszczędnościowy. Zarówno jedno, jak i drugie z małżonków, może przelewać na takie konto pieniądze, jakie uda się odłożyć, by w spokoju sobie procentowały. Mając stały wgląd do konta internetowego, można zaobserwować, jak zmienia się sytuacja na koncie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, można spać spokojnie, gdyż wie się, że w razie, gdyby ktoś stracił pracę, zawsze pozostają dodatkowo środki na utrzymanie. Jest to pewna i bezpieczna lokata na przyszłość, a gdy nie ma potrzeby jej wyciągania, rośnie ona z roku na rok. Dobrze jest nad tym pomyśleć, gdyż nawet, jeśli my nigdy nie będziemy w potrzebie, by wybrać uzbieraną sumę, może się ona przydać naszym potomkom. Bycie oszczędnym się opłaca, trzeba tylko wiedzieć, gdzie lokować fundusze. renowacja schodów gliwice

Archive for the ‘finanse’ Category

Po co są kredyty

Młody człowiek myślący o stabilizacji życiowej ma zazwyczaj dwa wyjścia. Oszczędzać pieniądze przez kilkanaście lub lat i za zebrane pieniądze wybudować dom lub kupić mieszkanie. Z drugiej strony może wziąć kredyt, co pozwoli mu zamieszkać w domu już za rok, ale kredyt będzie musiał spłacać połowę swojego życia. Dla wielu młodych ludzi kredyt jest jedyną formą na uzyskanie stabilizacji życiowej. Według niektórych, spłacanie kredytu jest o wiele lepszym wyjściem niż wynajmowanie mieszkania i comiesięczne płacenie za coś, co i tak nigdy do nas nie będzie należało. Alternatywnym wyjściem jest jeszcze mieszkanie z rodzicami, ale dla wielu jest to ostateczność, gdyż dorosłe życie z rodzicami za ścianą nie pozwala osiągnąć w pełnej dojrzałości i niezależności. Kredyty bierze się również w celu założenia własnego biznesu. Na początku potrzebny jest wkład finansowy, który można uzyskać właśnie dzięki kredytowi. Jednak interes musi być dobrze przemyślany, aby po pewnym czasie nie okazało się, że biznes chyli się ku upadkowi, a raty kredytu czekają na spłacenie.

Spłata kredytu

Wziąć kredyt nie jest taką trudną sprawą, gorzej z jego spłaceniem. Spłacać kredyt można na wiele sposobów, banki oferują spłaty ze składką stałą, to znaczy, ze od pierwszej do ostatniej spłaty będziemy płacić jedną i tę samą sumę pieniędzy. Inną rodzajem spłaty jest rata malejąca, co oznacza, że pierwsze raty są wysokie, ale sukcesywnie malejące, aż do ostatniej, która jest najmniejsza. Jest to bardziej opłacalny rodzaj spłat kredytu, można na nim zaoszczędzić nawet do kilkanaście procent całej spłaty. Jeżeli mamy dostatecznie dużo gotówki, kredyt możemy również spłacić przed czasem, co nie zawsze jest na rękę bankowi, gdyż temu zależy, żebyśmy spłacali kredyt ratami. Banki utrzymują się z odsetek, a jednorazowa spłata dużej części zobowiązania pozbawia ich tego. Jeżeli mamy problem ze spłatą kredytu, należy pamiętać, ze bankowi też zależy na tym, żebyśmy spłacili kredyt, a nie na tym, żeby nam zabrać mieszanie pod zastaw. Najczęściej takie zabiegi kończą się obniżeniem rat i wydłużeniem okresu spłaty, co jest z korzyścią dla banku jak i dla klienta.

Karty kredytowe

Karty kredytowe są bardzo wygodnym narzędziem pozwalającym korzystać debetów. To znaczy, jeśli sami nie mamy pieniędzy, a mamy kartę kredytową, możemy zapłacić nimi w sklepie wykorzystując limit, który każda karta zawiera. Jeszcze parę lat temu kraty kredytowe można było oglądać głównie w amerykańskich filmach. A dzisiaj idąc do sklepu można zauważyć, ze coraz mniej ludzi używa żywej gotówki, a coraz więcej otwiera portfel, wyjmując z niego plastykową kartę. Taka forma płatności jest bardzo wygodna. Nie nosząc przy sobie gotówki, nie narażamy się na kradzież, a skradzioną kartę kredytową można szybko zablokować. Po drugie, plastykowa karta zajmuje mniej miejsca niż plik banknotów i garść monet. Z drugiej strony, karty mają też swoje minusy. Zawierają w sobie opłaty za prowadzenie karty, a nie spłacone na czas, zaskakują nas swym oprocentowaniem, które dolicza nam odsetki od wielkości długu, rosnące z każdym dniem opóźnienia spłaty. Dzisiaj banki prześcigają się w ofertach kart kredytowych, dobrze wiedząc, że ze ta forma płatności jest dla nich bardzo dochodowa.

Szybkie kredyty

Idąc przez ulicę często natykam się na ogłoszenia dotyczące szybkich i bezproblemowych kredytów. Reklamują się one, zapewniając, że kredyt można uzyskać beż żadnych formalności, dosłownie w pięć minut. Niestety im bardzie łatwy kredyt, tym większe prawdopodobieństwo, ze spłata może nam przynieść nieprzewidziane trudności w postaci choćby wygórowanego oprocentowania, o którym przy podpisywaniu umowy nie zostaliśmy poinformowani. Takie formy pożyczek często ocierają się o lichwę, które przez prawo jest zabroniona. Jeżeli chcemy wziąć taki kredyt, przed podpisaniem umowy musimy zapoznać się z jej warunkami bardzo dokładnie, aby wystrzec się późniejszych kłopotów ze spłatą. Osoby udzielające takich kredytów wykorzystują naszą ciężką sytuację finansową i niewiedzę z zakresu kredytów. Jeżeli chcemy wziąć kredyt najlepiej wybrać się do znanego banku lub multiagencji kredytowej i tam poprosić o symulację, która dokładnie pokaże nam na ile możemy wziąć kredyt i jaka będzie miesięczna rata spłaty.

Kredyt hipoteczny czy szybki

Jedną z największych form kredytu jest kredyt hipoteczny. Jest on przyznawany na: zakup lub budowę domu oraz mieszkania; remont, a także zakup działki pod budowę. Bank zabezpiecza się na hipotece klienta, czyli na nieruchomości. Kredyty hipoteczne zazwyczaj zawierane są na długi okres czasu i dotyczą wysokich sum oscylujących wokół kilkuset tysięcy złoty. Tak wielką formę pożyczki można uzyskać w obcej walucie. Klienci banków często biorą kredyt we frankach lub euro, jednak nie wszystkie banki udzielają takich kredytów. Wzięcie kredytu zaczyna się od złożenia wniosku kredytu, następnie sprawdza naszą zdolność kredytową, później klient przynosi stosowne dokumenty, dotyczące domu, który ma zamiar wybudować. Najczęściej są to odpisy z księgi wieczystej i plany budowy na podstawie których, będzie realizowana budowa nieruchomości. Od zaciągnięcia kredytu do zakończenia inwestycji, klient banku ma dwa lata. Jeżeli nie wywiąże się z tych zobowiązań, może napisać podanie o przedłużenie czasu inwestycji o rok.

biznesowo post finanse zagrozenia zwiazane z kredytem mieszkaniowym zarabianie przez internet promocyjna funkcja jakosc co wziac pod uwage przy kredycie mieszkaniowym f 2 post finanse f 2 zarzadzaj domowym budzetem jak zyc oszczedniej wynajmowanie czy zycie na kredyt jak wybrac mieszkanie kredyt w czasach kryzysu f 3 post finanse f 3 plusy i minusy kredytu mieszkaniowego kup nieruchomosc pod wynajmem w co warto inwestowac pewny start finansowy dla naszej pociechy chcesz porownac swoj kredyt z innymi f 4 post finanse f 4 bik cie ogranicza uwazaj na chwilowki masz ochote na szybki elegancki samochod strzez sie zbyt korzystnych ofert reklamowych kredyt konsolidacyjny dla wygodnych i myslacych f 5 post finanse f 5 nie ufaj obcym portale spolecznosciowe pomagajace finansowo postaw na firme nowoczesna rodzina na swoim inwestycje w rynek nieruchomosci f 6 post finanse f 6 rozne formy inwestycji innowacyjne technologie w biznesie inwestycje w prace badawcze uslugi finansowe dla firm podmioty sektora prywatnego f 7 post finanse f 7 umowa kredytu bankowego praktyki wyplata prowadzenie firmy oszczedzanie w banku f 8 post finanse f 8 lokata coraz wieksza ilosc bankow cv ekonomia mieszkanie f 9 post finanse f 9 wielka kariera zawodowa interesy inwestycje dotacja lokaty f 10 post finanse f 10 pozyczki banki porazki bank nabycie przez spolke gruntow i nieruchomosci f 11 post finanse f 11 przeniesienie wlasnosci nieruchomosci rolnej ocena ekonomiczno finansowa przyszlej spolki nabywanie nieruchomosci z panstwowego funduszu ziemi wlasnosciowe prawo do lokalu uzytkowanie wieczyste nieruchomosci przez spolke f 12 post finanse f 12 dzierzawa nieruchomosci rolnej uproszczenie procedury przygotowywania ocen ekonomiczno finansowych nabywanie mieszkan poprzez bhz locum uzyskanie uzytkowania wieczystego osoba fizyczna podczas nabywania nieruchomosci f 13 post finanse f 13 otworzenie rynku rozwiazania stabilizacyjne firmy prywatyzowane sposobem platnym klopoty dotyczace restrukturyzacji przyspieszenie prywatyzacji f 14 post finanse f 14 system rynkowy badanie gospodarki polityka wolnorynkowa finanse rodzinne rozpisujemy budzet rodzinny f 15 post finanse f 15 korporacje konsultingu kredytowego podstawowe czynniki programu stabilizacji banki przychodza na ratunek zycie na kredyt kredyt 0 f 16 post finanse f 16 porownanie kredytow kredyt hipoteczny wiarygodnosc kredytobiorcy najlepszy i najtanszy kredyt hipoteczny pojecie kredytu hipotecznego f 17 post finanse f 17 systemy ratalne tani kredyt oprocentowanie kredytu co to jest kredyt zdolnosc kredytowa f 18 post finanse f 18 po co sa kredyty splata kredytu karty kredytowe szybkie kredyty kredyt hipoteczny czy szybki f 19 post finanse f 19 kredyty hipoteczne rodzina na swoim popularne kredyty hipoteczne kalkulator kredytow hipotecznych kredyty hipoteczne dla firm ranking kredytow hipotecznych f 20 post finanse f 20 kredyty hipoteczne walutowe oprocentowanie kredytu hipotecznego kredyt hipoteczny warunki kredyty hipoteczne a marza porownywanie kredytow hipotecznych