Szukaj
Ankieta

  Na jakim stanowisku pracujesz?

  • Dyrektorskim
  • Kierowniczym
  • Doradczym
  • Księgowym
  • Wykonawczym

  Zobacz wyniki

  Dzisiaj nie jest łatwo utrzymywać się na wysokim poziomie i jeszcze do tego oszczędzać. Nawet, gdy ma się gospodarstwo domowe, gdzie zarówno kobieta, jak i mężczyzna pracuje, nie można sobie pozwolić na wszystko, co by się chciało. Przeważnie, nowożeńcy, którzy nie dostali mieszkania w spadku, muszą je wynajmować lub wziąć na kredyt. Zarówno spłacanie rat pożyczki, jak i comiesięczne płacenie odstępnego właścicielom lokum, jest uciążliwe. Kiedy jeszcze w rodzinie pojawi się potomek, wtedy wydatki jeszcze bardziej zaczynają rosnąć. Wiadomo, że maleństwu należy zapewnić, to co najważniejsze, a także zawsze mieć rezerwę, w razie, gdyby trzeba było kupić jakieś lekarstwa lub skorzystać z konsultacji specjalisty. Takich sytuacji oczywiście nie planujemy i nie jesteśmy w stanie przewidzieć, ale zawsze trzeba mieć na coś takiego, jakieś dodatkowe środki. Będąc świadomym różnych wydatków, warto odkładać regularnie pewną sumę pieniędzy, by móc ją wykorzystać w razie potrzeby. Idealnym rozwiązaniem tutaj jest rachunek oszczędnościowy. Zarówno jedno, jak i drugie z małżonków, może przelewać na takie konto pieniądze, jakie uda się odłożyć, by w spokoju sobie procentowały. Mając stały wgląd do konta internetowego, można zaobserwować, jak zmienia się sytuacja na koncie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, można spać spokojnie, gdyż wie się, że w razie, gdyby ktoś stracił pracę, zawsze pozostają dodatkowo środki na utrzymanie. Jest to pewna i bezpieczna lokata na przyszłość, a gdy nie ma potrzeby jej wyciągania, rośnie ona z roku na rok. Dobrze jest nad tym pomyśleć, gdyż nawet, jeśli my nigdy nie będziemy w potrzebie, by wybrać uzbieraną sumę, może się ona przydać naszym potomkom. Bycie oszczędnym się opłaca, trzeba tylko wiedzieć, gdzie lokować fundusze. kupno firmy

Archive for the ‘finanse’ Category

Kredyty hipoteczne walutowe

Coraz więcej osób decyduje się na wzięcie kredytu hipotecznego w obcej walucie. Na tę decyzję ma wpływ fakt, że od kilku lat w naszym kraju systematycznie wzrasta stopa procentowa kredytów. Raty kredytu w polskich złotych są często wyższe niż w innych walutach. Na kształtowanie się ich poziomu duży wpływ ma sytuacja gospodarcza krajów lub inne wydarzenia na świecie, które odbijają się na rynku finansowym. Na rynek walutowy miało wpływ ostatnie trzęsienie ziemi w Japonii. Miał on wpływ zarówno na kształtowanie się euro jak i franka szwajcarskiego. Przed wyborem odpowiedniej waluty kredytowej należy przeanalizować sytuację na rynku finansowym. Pomocne mogą okazać się rankingi kredytów hipotecznych, które ujmują najkorzystniejsze warunki kredytowe w danym miesiącu. Wzrost ceny franka szwajcarskiego powinien być sygnałem, aby zdecydować się w chwili obecnej na spłatę kredytu w innej walucie. Po powrocie kursu do pierwotnej wartości będziemy mogli zawsze zmienić walutowanie. Jednak, jeśli dopiero rozważamy wzięcie kredytu hipotecznego, lepiej będzie poczekać kilka miesięcy. Gdy cena franka szwajcarskiego zacznie opadać będziemy mieli szansę zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy przy naszym kredycie. Podobnie jest w przypadku innych walut. Należy obserwować tendencje wzrostowe i spadkowe oraz zapoznać się z przeszłymi skokami tej waluty. Powinniśmy bardzo ostrożnie podchodzić do procesu szacowania korzyści z posiadania kredytu w obcej walucie. Zawsze można poradzić się doradcy kredytowemu, który to jest najlepiej zorientowany w kwestiach finansowych.

Oprocentowanie kredytu hipotecznego

Każdy kredyt hipoteczny udzielany przez bank podlega określonemu oprocentowaniu. Dlatego przez zawarciem umowy kredytowej należy porównać oferty kilku banków. Pomocny może okazać się ranking kredytów hipotecznych. Znajdziemy w nim podstawowe informacje odnośnie oprocentowania, marży i walutowania. Pomoże on nam wybrać najkorzystniejszą ofertę bankową. Możemy także dokonać przykładowych obliczeń kosztów przyszłego kredytu w specjalnym kalkulatorze kalkulacji hipotecznych. Większość banków udostępnia go na swojej stronie internetowej. Zawierając umowę kredytową będziemy mieli do wyboru dwa rodzaje oprocentowania. Pierwsze z nich to oprocentowanie stałe. Określa ono wyraźnie wysokość wszystkich rat w czasie trwania naszego kredytu. Drugie oprocentowanie jest zmienne. Interesujący jest fakt, że ludzie najczęściej decydują się na zmienne oprocentowanie. O oprocentowaniu może decydować zarówno bank jak i ukształtowanie stóp rynkowych. Niektóre banki nie biorą pod uwagę kształtowania się stóp rynkowych. Może nastąpić sytuacja, że kredyty w innych bankach będą spadać, a nasz niestety nie. Dlatego korzystniej jest ustalać odsetki spłat kredytu na podstawie stóp rynkowych. Wówczas każdy bank ma obowiązek obniżania lub podwyższania odsetek w zależności od obowiązujących stóp na rynku finansowym. Warto także dopytać się, w jaki sposób banki ustalają oprocentowanie. Niektóre z nich zmieniają je, co pół roku, a inne, co miesiąc. Niekiedy banki wprowadzają promocyjne oprocentowanie, jednak nie trwa ono z reguły dłużej niż rok. Może się okazać, że później okaże się ono o wiele wyższe.

Kredyt hipoteczny warunki

Aby uzyskać kredyt hipoteczny na budowę domu lub zakup mieszkania należy spełnić określone warunki. Niezbędne jest posiadanie stałego zatrudnienia oraz wpłata początkowa. Decyzja o podjęciu kredytu hipotecznego musi być dokładnie przemyślana. Raty będziemy spłacać nawet kilkadziesiąt lat, co może wiązać się z dużym ryzykiem. Nigdy nie wiadomo czy cały czas będziemy posiadać stałe zatrudnienie oraz czy nasze zdrowie pozwoli nam na pracę do późnego wieku. O zdolności kredytowej decyduje bank. Bierze on pod uwagę takie czynniki jak wysokość zarobków kredytobiorcy, ilość osób pozostających na jego utrzymaniu, posiadanie innych kredytów, sprawdzenie terminowości spłacania poprzednich kredytów, wysokość rachunków, a czasami także stan zdrowia. Bank ma prawo domagać się określenia opłat, jakie ponosi, co miesiąc kredytobiorca. Bierze pod uwagę wydatki na raty innych kredytów, a także na czynsz, żywność, samochód czy ubranie. Sami możemy także dokonać analizy naszej zdolności kredytowej za pomocą specjalnego kalkulatora. Dzięki niemu sprawdzimy czy spełniamy wszystkie warunki do ubiegania się o kredyt hipoteczny w danym banku. Musimy określić także formę spłaty rat kredytu. Mogą być one malejące lub równe przez cały okres spłaty. Najbardziej opłacalnym sposobem spłacania kredytu jest oddawanie pieniędzy w formie malejącej. Po dłuższym czasie spłacania kredytu odsetki będą coraz mniejsze. Musimy jednak wziąć pod uwagę fakt, że przy wyborze tej formy spłacania rat nasza zdolność kredytowa będzie mniejsza.

Kredyty hipoteczne a marża

Marża jest to różnica między ceną zakupu nieruchomości, a jej ceną sprzedaży. Stopa procentowa marży jest uzależniona od sytuacji walutowej na rynku finansowym. Niskie marże na poziomie 1 procenta, a nawet poniżej obowiązywały w Polsce jeszcze kilka lat temu. Obecnie na podwyżkę procentową marży miał duży wpływ kryzys walutowy. Dziś marża kształtuje się na poziomie 1, 5 procenta, choć zdarzają się także takie w wysokości 1 procenta. Niektóre banki jeszcze bardziej obniżają procent marży, ale jednocześnie stawiają swoim klientom inne wymagania. Przed kryzysem żaden bank nie wymagał zakupu usług dodatkowych. Dziś jednak sytuacja się zmieniła. Cześć banków obniża marże, proponując kredyt na mniej niż połowa wartości nieruchomości. Większość banków namawia także swoich klientów do zakładania u nich rachunków, na które co miesiąc będą musiały wpływać zarobki kredytobiorcy. Im niższa marża tym większe muszą być zarobki wpływające na konto banku. Banki organizują też promocje, dzięki której osoby osiągające wysokie przychody nie będą musiały przez rok płacić marży w ogóle. Wysokość tych zarobków jest oczywiście ustalana przez bank. Niektóre banki obniżają także marże kredytu, gdy klient zdecyduje się na zakupienie programu inwestycyjnego. Natomiast znaczne podwyższenie marży może nastąpić, gdy kredytobiorca nie zdecyduje się na wykupienie ubezpieczenia kredytu. W niektórych bankach pobierana jest także prowizja w przypadku niższej marży. Przy wyborze kredytu nie warto, więc kierować się tylko i wyłącznie wizją niskiej marży, ważniejsze jest oprocentowanie kredytu.

Porównywanie kredytów hipotecznych

Decyzja o wyborze kredytu powinna być poprzedzona wielokrotnym porównywaniem wielu ofert. Możemy to robić w zaciszu własnego domu przy pomocy licznych rankingów kredytów hipotecznych oraz kalkulatora. Samodzielne porównywanie pozwoli nam zaoszczędzić cenny czas, który musielibyśmy poświecić na testowanie różnych ofert na miejscu w bankach. Warto także zwrócić się z prośbą porównania ofert kredytowych do specjalistów z branży finansów. Doradcy udzielą nam wyczerpujących informacji na temat dostępnych kredytów na rynku i wykonają analizę za nas. Dostosują oni ofertę kredytu hipotecznego przeznaczoną dla nas indywidualnie. Podpowiedzą także jak negocjować lepsze warunki kredytu z pracownikiem banku. Jeśli nie mamy czasu, aby sami analizować dostępne oferty takie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze. Niektóre banki oferują swoim klientom kredytowanie opłat i marż w przypadku problemów ze spłatą rat. Osoby o mniejszych dochodach mogą rozłożyć raty spłacania kredytu na dłuższy okres czasu. Wówczas raty spłaty kredytu mogą wynosić tyle, co miesięczny koszt wynajmu mieszkania. Kredyt rozłożony na kilkadziesiąt lat znacznie obniża comiesięczne raty naszej pożyczki. Dzięki temu mamy jeszcze pieniądze na inne wydatki i w razie potrzeby możemy wziąć dodatkowy kredyt na inne cele. Wiele banków wymaga od swoich klientów ubezpieczenia kredytu hipotecznego. Dotyczy to zwłaszcza pożyczek udzielanych na długi okres czasu. Kredytobiorca może wtedy nie obawiać się utraty pracy czy innych problemów finansowych.

biznesowo post finanse zagrozenia zwiazane z kredytem mieszkaniowym zarabianie przez internet promocyjna funkcja jakosc co wziac pod uwage przy kredycie mieszkaniowym f 2 post finanse f 2 zarzadzaj domowym budzetem jak zyc oszczedniej wynajmowanie czy zycie na kredyt jak wybrac mieszkanie kredyt w czasach kryzysu f 3 post finanse f 3 plusy i minusy kredytu mieszkaniowego kup nieruchomosc pod wynajmem w co warto inwestowac pewny start finansowy dla naszej pociechy chcesz porownac swoj kredyt z innymi f 4 post finanse f 4 bik cie ogranicza uwazaj na chwilowki masz ochote na szybki elegancki samochod strzez sie zbyt korzystnych ofert reklamowych kredyt konsolidacyjny dla wygodnych i myslacych f 5 post finanse f 5 nie ufaj obcym portale spolecznosciowe pomagajace finansowo postaw na firme nowoczesna rodzina na swoim inwestycje w rynek nieruchomosci f 6 post finanse f 6 rozne formy inwestycji innowacyjne technologie w biznesie inwestycje w prace badawcze uslugi finansowe dla firm podmioty sektora prywatnego f 7 post finanse f 7 umowa kredytu bankowego praktyki wyplata prowadzenie firmy oszczedzanie w banku f 8 post finanse f 8 lokata coraz wieksza ilosc bankow cv ekonomia mieszkanie f 9 post finanse f 9 wielka kariera zawodowa interesy inwestycje dotacja lokaty f 10 post finanse f 10 pozyczki banki porazki bank nabycie przez spolke gruntow i nieruchomosci f 11 post finanse f 11 przeniesienie wlasnosci nieruchomosci rolnej ocena ekonomiczno finansowa przyszlej spolki nabywanie nieruchomosci z panstwowego funduszu ziemi wlasnosciowe prawo do lokalu uzytkowanie wieczyste nieruchomosci przez spolke f 12 post finanse f 12 dzierzawa nieruchomosci rolnej uproszczenie procedury przygotowywania ocen ekonomiczno finansowych nabywanie mieszkan poprzez bhz locum uzyskanie uzytkowania wieczystego osoba fizyczna podczas nabywania nieruchomosci f 13 post finanse f 13 otworzenie rynku rozwiazania stabilizacyjne firmy prywatyzowane sposobem platnym klopoty dotyczace restrukturyzacji przyspieszenie prywatyzacji f 14 post finanse f 14 system rynkowy badanie gospodarki polityka wolnorynkowa finanse rodzinne rozpisujemy budzet rodzinny f 15 post finanse f 15 korporacje konsultingu kredytowego podstawowe czynniki programu stabilizacji banki przychodza na ratunek zycie na kredyt kredyt 0 f 16 post finanse f 16 porownanie kredytow kredyt hipoteczny wiarygodnosc kredytobiorcy najlepszy i najtanszy kredyt hipoteczny pojecie kredytu hipotecznego f 17 post finanse f 17 systemy ratalne tani kredyt oprocentowanie kredytu co to jest kredyt zdolnosc kredytowa f 18 post finanse f 18 po co sa kredyty splata kredytu karty kredytowe szybkie kredyty kredyt hipoteczny czy szybki f 19 post finanse f 19 kredyty hipoteczne rodzina na swoim popularne kredyty hipoteczne kalkulator kredytow hipotecznych kredyty hipoteczne dla firm ranking kredytow hipotecznych f 20 post finanse f 20 kredyty hipoteczne walutowe oprocentowanie kredytu hipotecznego kredyt hipoteczny warunki kredyty hipoteczne a marza porownywanie kredytow hipotecznych